У межах проєкту PASS Ukraine народні депутати України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Марія Іонова та Єгор Чернєв відвідали Канаду для посилення зв’язків з канадськими парламентарями.
Канада – важливий партнер України, чия роль та підтримка значно зросли з початку повномасштабного вторгнення. Тому надзвичайно важливо підтримувати діалог та ділитися поглядами на те, як саме канадська підтримка України може бути збережена та адаптована до сьогоднішніх потреб. Окрему значущу роль у цьому напрямі відіграє співпраця Верховної Ради з парламентами інших країн, аби на найвищому рівні розповідати нашим партнерам правду, переконувати у важливості підтримки України та не давати ігнорувати злочини, які росія вчиняє щодо українського народу.

“Нам вдалося закласти підвалини для стратегічних пріоритетів, які на майбутнє формує Канада щодо продовження допомоги Україні. Канада зараз працює над пріоритетами подальшої допомоги, і не тільки короткотермінової, як-от зброя, продовження фінансової підтримки, допомоги в енергетичному секторі. Тому ми намагалися донести до наших колег, що у середньотерміновій перспективі принципово і важливо надалі підтримувати розвиток демократичних процесів та незалежних повноцінних інституцій в Україні”, –
розповіла про результати візиту народна депутатка України, Голова Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Під час візиту Іванна Климпуш-Цинцадзе та Марія Іонова вже зустрілися з членами міжпарламентської групи дружби Україна-Канада, щоб розповісти про розвиток ситуації в Україні та конкретні кроки, які робить парламент для невійськового опору російській агресії. Також парламентарки мали можливість поговорити зі Спікером Палати громад Канади Високоповажним Ентоні Ро́та та Амбасадором Канади у справах жінок, миру і безпеки Жаклін О’Ніл.

“Ми повинні якомога швидше завершити цю війну перемогою. Канада, як потужний член G7, має дуже гучний голос у світі, і її позиція має значення. Ми переконані, що Канада може допомогти Україні отримати більше військової підтримки. Наприклад, із військовим вишколом наших відважних новобранців ЗСУ, а також з дипломатичним лобіюванням в інших країнах: зокрема, у Німеччині щодо танків, у США – щодо реактивних винищувачів F-16”, –
зазначила народна депутатка України, членкиня Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Марія Іонова про пріоритетні потреби України, щодо яких могла б допомогти Канада.
Агресія росії може бути загрозою для всього світу навіть після перемоги України у цій війні. Саме тому Україна зараз шукає шляхів, як посилити обороноздатність країни і створити умови для стабільності та безпеки в умовах війни і після її завершення.
Один з таких шляхів – вступ України до НАТО, про що українські посадовці говорять на усіх рівнях з міжнародною спільнотою. Минулого тижня, у рамках проєкту PASS Ukraine, Голова Постійної делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО, народний депутат України Єгор Чернєв обговорив питання безпеки та оборони з канадськими колегами.

“Головною перешкодою на шляху України до НАТО є війна, і ця перешкода зникне після нашої перемоги. Як зникнуть і побоювання Заходу щодо реакції росії, яка буде послаблена та порине у внутрішню дестабілізацію і протиріччя. Відкриється ідеальне вікно можливостей, і наш прискорений вступ до НАТО буде підтриманий як Канадою та нашими сусідами, так і більшістю країн-членів Альянсу”, –
сказав Голова Постійної делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО, народний депутат України Єгор Чернєв за результатами зустрічей у Канаді.
Зміцнення міжпарламентських зв’язків дозволяє Україні формувати потужні лобістські групи у західних парламентах та добиватися збільшення нам військової, фінансової та гуманітарної допомоги. Для цього українські депутати та громадянське суспільство докладають максимум зусиль.
Лабораторія законодавчих ініціатив і надалі продовжить співпрацювати з канадськими партнерами для допомоги з реформами та налагодження діалогу між парламентами України та Канади.
Візит народних депутатів України до Канади відбувся в рамках спільного проєкту ЛЗІ та Парламентського центру (Канада) «Парламентська підзвітність сектору безпеки в Україні» (PASS Ukraine), який реалізується за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади та Програми розбудови миру та стабілізації (PSOPs) у партнерстві із Верховною Радою України.