Лабораторія законодавчих ініціатив розпочинає новий проєкт за підтримки ЄС для посилення співпраці між державними органами та аналітичними центрами

ЛЗІ, за підтримки ЄС, об’єдналася з іншими громадськими організаціями для співпраці з державними органами та забезпечення експертної допомоги в сфері розробки політик та комунікації з метою подолання наслідків війни та наближення України до членства в ЄС.

«Громадянське суспільство завжди було надійним та важливим партнером Уряду на шляху європейської інтеграції. Діючи разом, ми досягаємо великих результатів. Після того, як Україна подала заявку на членство в ЄС, ми працювали як одна, неймовірно потужна, команда, чи то йшлося про заповнення опитувальника від ЄС, чи про просування європейського вибору України у країнах-членах ЄС. Надання статусу кандидата запустило процес вступу України до ЄС, що потребуватиме значної експертизи та внутрішньої мобілізації. Завдяки підтримці ЄС розпочався новий етап нашої спільної роботи – влади та громадськості – заради європейського майбутнього України», – зазначила про важливість проєкту Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та єроатлантичної інтеграції України.

«Визнаючи ключову роль українських громадських організацій у відновленні України та просуванні її процесу євроінтеграції, ЄС надає підтримку міжгалузевому проєкту, розробленому об’єднанням українських аналітичних центрів, щоб допомогти Парламенту та Уряду вирішити поточні виклики у низці сфер державної політики, зокрема, у регіональному управлінні, виборах, підтримці внутрішньо переміщених осіб, аналізі відповідності українського законодавства до законодавства ЄС, економічній політиці, державних закупівлях, боротьбі з корупцією, судовій реформі та реформі прокуратури, комунікації щодо політики європейської інтеграції», – сказав з нагоди старту проекту Матті Маасікас, Посол ЄС в Україні.

Новий проєкт «Громадянське суспільство для післявоєнного відновлення України та готовності до ЄС» спрямований на підвищення спроможності Кабінету Міністрів та Верховної Ради у процесі подолання наслідків війни та на шляху до членства України в ЄС шляхом надання експертної та комунікаційної підтримки від громадських організацій щодо розробки та впровадження відповідних законів і політик.

Проєкт сприятиме впровадженню системного підходу до розробки політики, заснованого на ретельному аналізі проблеми, оцінці економічного впливу та врахуванні позицій зацікавлених сторін. Це також допоможе покращити якість вихідних даних та аналітичних документів, включаючи аналіз відповідності законодавству ЄС та оцінку впливу законодавства як на рівні Уряду, так і на рівні Парламенту.

Лабораторія у цьому проєкті відповідатиме зокрема за:

  • розробку якісної політики реінтеграції біженців та ВПО;
  • аналіз механізмів для відновлення легітимного державного управління на звільнених від окупації територіях;
  • проведення дослідження щодо впливу судової системи на результати реформ;
  • оцінку впливу законопроєктів, спрямованих на забезпечення євроінтеграційного руху України.

Проєкт триватиме 12 місяців. Сума фінансового внеску ЄС – 1 054 304 євро.


Довідкова інформація:

Проєкт втілюватиме об’єднання відомих українських громадських організацій та аналітичних центрів:

Лабораторія законодавчих ініціатив – аналітичний центр з багаторічною експертизою в питаннях демократизації, парламентаризму, політичної освіти та належного врядування.

Громадянська мережа ОПОРА – неурядова всеукраїнська організація громадського контролю та підтримки у сфері виборів, парламентаризму, освіти, управління спільною власністю, енергоефективності, місцевого самоврядування, а також всеосяжного впровадження принципу відкритих даних.

Адвокат майбутнього – громадська організація з практичним досвідом у сфері правового та судового розвитку, реформування сектору юстиції.

Transparency International Ukraine – акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки і впровадження змін задля зниження рівня корупції в Україні.

Центр економічної стратегії – неурядовий дослідницький центр з питань економічної політики.

ГО «Європейська правда» – незалежне українське медіа, яке спеціалізується на висвітленні новин щодо європейської тематики та євроінтеграції України.

За додатковою інформацією звертайтеся до Марії Герелес, Директорки комунікаційного напряму Лабораторії законодавчих ініціатив, mg@parliament.org.ua або за телефоном +38 063 531 61 06.


Цей матеріал підготовано також за фінансової підтримки Швеції.