За підтримки ЄС розпочався проєкт «Громадянське суспільство для післявоєнного відновлення України та готовності до ЄС»

У рамках проєкту 6 українських громадських організацій та аналітичних центрів, серед яких і Лабораторія законодавчих ініціатив, об’єдналися в Консорціум.

Діяльність Консорціуму буде спрямована на те, щоб забезпечити урядовців та парламентарів необхідною експертно-аналітичною та комунікаційною підтримкою у вирішенні актуальних соціальних і державних проблем за європейськими стандартами належного врядування.

Метою проєкту є підвищення спроможності державних органів (Кабінету Міністрів та Верховної Ради), задля підтримки, адаптації та розвитку політики з метою подальшого просування демократії, верховенства права та сталого економічного розвитку у світлі викликів війни та заявки України на членство в Європейському Союзі.

У рамках Проєкту реалізовуватимуться шість цілей:

  1. Надання відповідним державним органам та суспільству інформації для розробки та реалізації якісної політики повернення українських біженців додому;
  2. Наближення практики і процедури прийняття рішень та розробки реформ до стандартів належного врядування ЄС (на рівні Кабінету Міністрів та Верховної Ради України);
  3. Уповноважені державні органи отримають напрацьовану стратегічну рамку для подолання воєнних, післявоєнних та інших перешкод для доступу до правосуддя, зміцнення інституційної спроможності задля захисту основних прав і свобод відповідно до acquis ЄС (розділ 23);
  4. Уповноважені державні органи та громадянське суспільство отримають напрацювання, які допоможуть вдосконалити політику державних закупівель та антикорупційної інфраструктури для відповіді на виклики війни, післявоєнного періоду та відповідності до acquis ЄС (Розділи 5, 23);
  5. Уповноважені державні органи отримають достатню підтримку з боку експертних громадських організацій завдяки інформацій, аналітичній, комунікаційній та адвокаційній підтримці для узгодженого політичного реагування на виклики воєнної економіки, економіки післявоєнного відновлення та відбудови з дотриманням законодавства ЄС;
  6. Українське суспільство буде добре поінформоване про переваги для українців від зближення ЄС та України, вимоги до вступу до ЄС та, що створює інформаційну підтримку євроінтеграції.

Після завершення проєкту ми очікуємо на початок офіційних переговорів між Україною та ЄС щодо апроксимації законодавства України до acquis ЄС.

Також очікується відновлення функціонування органів місцевого самоврядування по всій Україні  та державних установ на деокупованих територіях після закінчення воєнного стану.

Проєкт втілюватиме об’єднання відомих українських громадських організацій та аналітичних центрів:

Лабораторія законодавчих ініціатив – аналітичний центр з багаторічною експертизою в питаннях демократизації, парламентаризму, політичної освіти та належного врядування.

Transparency International Ukraine – акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки і впровадження змін задля зниження рівня корупції в Україні.

Громадянська мережа ОПОРА – неурядова всеукраїнська організація громадського контролю та підтримки у сфері виборів, парламентаризму, освіти, управління спільною власністю, енергоефективності, місцевого самоврядування, а також всеосяжного впровадження принципу відкритих даних.

Адвокат майбутнього – громадська організація з практичним досвідом у сфері правового та судового розвитку, реформування сектору юстиції.

Центр економічної стратегії – неурядовий дослідницький центр з питань економічної політики.

ГО «Європейська правда» – незалежне українське медіа, яке спеціалізується на висвітленні новин щодо європейської тематики та євроінтеграції України.