Група XIV програми УШПС на Всесвітньому форумі за демократію у Страсбурзі

Група УШПС взяла участь у Всесвітньому форумі за демократію, який відбувся у Страсбурзі 6-8 листопада.

Цьогорічна тема дискусій – «Чи перебуває демократія під загрозою в епоху інформації?». Світові фахівці з журналістики та комунікацій обговорювали проблеми, пропонували рішення і ділилися досвідом.

Діджиталізований світ пост-правди тоне в океані дезінформації і фейків. У цей час потрібно навчитися протистояти загрозам, розділяти «чорне» і «біле», слухати і ще більше – чути.

Кожна країна зараз бореться на своєму «інформаційному фронті». Особливо згубний вплив пропаганди і маніпуляцій відчула на собі Україна. Багато учасників Форуму нічого не знали про російську агресію, війну й окупацію. Тож українська делегація УШПС не могла про це мовчати. Ми влаштували декілька акцій, аби привернути увагу світової спільноти до проблем, які стосуються вже не тільки України.

Група УШПС влаштувала акцію під час виступу заступниці головного редактора російського пропагандистського медіа Russia Today

Однією з таких стала акція групи УШПС #NotAToySoldier, метою якої було вкотре нагадати Європі і всьому світові про загрози, які несуть дії Російської Федерації. Занадто велику ціну платить Україна, і може заплатити будь-яка країна! Солдати в Україні – не іграшкові, і боротьба з ними триває на наших територіях вже понад п’ять років. А ще більше таких «солдатів» воюють проти України на світовому інформаційному полі, у дипломатичних колах і економічному секторі. Нашій країні дуже важко протистояти їм самостійно.

Акція групи УШПС #NotAToySoldier

Світ має об’єднуватися проти спільних загроз – таким був меседж усього Форуму та акцій групи УШПС зокрема. 

Ми мали змогу також нагадати світові про напади на активістів, кількість яких з кожним роком зростає, а знайдених вбивць і замовників – зменшується. Це зокрема і нерозслідувана досі справа Каті Гандзюк, нашої випускниці, і зафіксовані у «Списку Гандзюк» 55 нападів на українських громадських діячів.

Акція групи УШПС для привернення уваги світової спільноти до нападів на активістів в Україні

У Раді Європи в ці дні багато говорили про те, що, тільки об’єднуючи зусилля, світ зможе пережити кризу демократії. Та спочатку світ має знати й усвідомлювати проблеми.