Нові лідери: політика може бути іншою

Завершився національний телепроект “Нові лідери”, до створення якого долучились Українська школа політичних студій та Лабораторія законодавчих ініціатив. Українська школа політичних студій вже 13 років поспіль розбудовує мережу, яка об’єднує успішних і цілеспрямованих представників різних сфер (держслужбовців, юристів, бізнесменів, науковців, політиків, журналістів, громадських діячів), які є лідерами у своїх галузях та визначають майбутнє України.

У рамках виконання своєї місії, разом з понад 30-ма ключовими громадськими організаціями України і групою StarLightMedia УШПС започаткувала національний телепроект “Нові лідери”. Цей проект покликаний знайти ініціативних, енергійних і амбітних лідерів, які знають, як змінити Україну та готові вже сьогодні взятися за реалізацію цих змін. На сторожі незаангажованості проекту, прозорості правил та їх дотримання усіма учасниками стоїть Громадська Наглядова Рада, утворена провідними громадськими організаціями України. Громадська Наглядова Рада є незалежним та неупередженим наглядовим органом і сформувала Відбірковий комітет проекту. До Відбіркового комітету ввійшли: Ольга Айвазовська (Громадянська мережа ОПОРА), Роман Бондар, (компанія Odgers Berndston Ukraine), Гліб Вишлінський (Центр економічної стратегії), Андрій Вишневський (Адвокат майбутнього), Світлана Матвієнко (Лабораторія законодавчих ініціатив, Українська школа політичних студій), Таміла Ташева (КримSOS), Ярослав Юрчишин (Transparency International Україна).

Національний проект «Нові лідери» стартував 12 березня 2018 року. За період від 12 березня до 30 квітня було подано 1387 анкет, з них перевірку пройшли 854. Ці анкети опублікували на сайті для інтернет-голосування і переходу у наступний етап – 100 лідерів. За правилами проекту, перші 50 лідерів проходили за результатами онлайн-голосування, а ще 50 – відібрали члени Відбіркового комітету. Слідуючи принципам прозорості та відкритості, сайт «Нові лідери» пройшов перевірку захищеності, голоси постійно перевірялись, а ще двох лідерів було виключено з проекту за окремі порушення Кодексу лідера.

Влітку стартував Онлайн-Університет Лідерів, де лектори в онлайн-режимі давали поради, як працювати з антикризовим PR, як вести переговори та проводити виступ, наводили результати соціологічних досліджень та ділились власним досвідом. Переглянути 10 лекцій можна тут: https://novilidery. com/university-of-leaders.

4 жовтня на телеканалі ICTV стартував телевізійний етап проекту “Нові лідери”, який тривав з жовтня по листопад 2018 року. Перший випуск програми переглянуло близько 2 млн. телеглядачів. У десятку лідерів увійшли три випускники УШПС: Геннадій Друзенко (2006), Олександр Славський (2014) та Ольга Матюшина (2018). Багато інших випускників зайняли високі позиції в рейтингу. Ольга Матюшина дійшла до фінальної частини проекту.

За період проекту було зроблено майже 5000 показів рекламних роликів, сюжетів у новинних блоках і 7 випусків програми. Аудиторія в Інтернеті склала близько 8 млн. осіб і більше 300,000 глядачів. Загальне охоплення 18+ – 26,3 млн. Кожен 4-й українець серед молоді подивився проект.