Реформа парламенту є однією з найважливіших реформ України, адже від її реалізації залежить не тільки підвищення ефективності роботи ВРУ, але й успіх впровадження всіх інших реформ.
Місія Європейського парламенту з оцінки потреб Верховної Ради України виділила розподіл керівних посад парламентських комітетів як одну з проблем, яка впливає на процес ухвалення рішень у парламенті. Дорожня карта щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України пропонує для забезпечення пропорційного представництва народних депутатів у парламентських комітетах запровадити методику розподілу посад за принципом д’Ондта.
У квітні 2018 рок ВРУ на виконання цієї рекомендації ухвалила у першому читанні законопроект №7550, щодо внесення змін до положень статті 6 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» та статті 81 Регламенту Верховної Ради України передбачивши, що обрання на посади голів комітетів, перших заступників, заступників голів, секретарів та членів комітетів Верховної Ради України здійснюється за принципом д’Ондта.
Дослідження розкриває, що таке метод д’Ондта; як він працює; в чому його переваги та недоліки; яким є міжнародний досвід його застосування, та які з цього можна зробити висновки для України.
Читати Статус методу д’Ондта при розподілі керівних посад в парламенті