Заява громадської організації «Лабораторія законодавчих ініціатив» щодо нападу на Катерину Гандзюк

Сьогодні на Катерину Гандзюк, керуючу справами виконавчого комітету Херсонської міської ради, було скоєно напад. У важкому стані вона була госпіталізована й наразі перебуває в реанімації.

Катерина Гандзюк у місцевому самоврядуванні працює з листопада 2016 року, активно виступаючи за максимальне відкриття всіх даних, якими володіє міська рада, і налагодження комунікації між її посадовцями, ЗМІ та громадою. Катерина є відомою в Херсоні активісткою, яка бореться з корупцією в лавах правоохоронних органів. Восени 2017 року вона виступила зі звинуваченнями у корупції начальника Управління захисту економіки Національної поліції в Херсонській області Артема Антощука.

Лабораторія законодавчих ініціатив співпрацює з Катериною Гандзюк з 2015 року, коли вона приєдналась до спільноти Української школи політичних студій; з 2017 року Катерина стала експерткою Лабораторії законодавчих ініціатив, провівши дослідження і підготувавши за його результатами аналітичний документ «Пропозиції до політики щодо врегулювання статусу депутата місцевої ради».

Команда Лабораторії законодавчих ініціатив засуджує напад на Катерину Гандзюк. Ми вважаємо неприпустимим, що у ХХІ столітті в демократичній державі боротьба громадян проти корупції в державних органах супроводжується залякуваннями активістів та жорстокими фізичними розправами, які майже завжди залишаються безкарними.

Не можна оминути увагою бездіяльність правоохоронних органів у справах нещодавніх нападів на журналіста Сергія Нікітенка у Херсоні та активіста Віталія Устименка в Одесі. Наша спільнота не забула й про напад на Дмитра Булаха (випускника УШПС 2014 року) – відомого харківського антикорупціонера. Відсутність адекватного розслідування та справедливого покарання виконавців, організаторів і замовників таких нападів є неприйнятною, а кричуща безкарність злочинів породжує ескалацію насильства у суспільстві.

Ми звертаємося до Президента України Петра Порошенка як гаранта Конституції України, Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та Генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою невідкладного і об’єктивного розслідування нападу на Катерину Гандзюк та притягнення до кримінальної відповідальності як виконавців, так і можливих організаторів і замовників замаху. Також ми просимо сприяння у наших міжнародних донорів та партнерів. Україна має бути взірцем дотримання принципу верховенства права: тільки тоді можна вести мову про будь-які реформи – коли життя та здоров’я людини справді є вищою цінністю та перебуває під захистом держави.