Презентація дослідження Дзеркала тижня «Шлях додому. Деокупація і реінтеграція Донбасу очима провідних українських партій»

12 липня 2018 року пройшла презентація дослідження Дзеркала тижня «Шлях додому. Деокупація і реінтеграція Донбасу очима провідних українських партій».

Презентація організована Лабораторією законодавчих ініціатив, тижневиком Дзеркало тижня, Internews та USAID Ukraine.

Дослідження «Шлях додому. Деокупація і реінтеграція Донбасу очима провідних українських партій» покликане з’ясувати ставлення основних українських політичних партій до збройного конфлікту на сході України; їх бачення долі тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму; як має відбуватися відновлення суверенітету на цих територіях; яка подальша доля Мінських угод; як має проходити амністія жителів на тимчасово окупованих територіях та інші важливі питання.

Презентація є продовженням дискусії «Повернення окупованих територій Донбасу. Український план», яка проходила 31 жовтня 2017 року та була спрямована на обмін думками і відкриту дискусію щодо суспільно-політичної ситуації на звільнених та окупованих територіях Донбасу, питань повернення та реінтеграції територій Донецької та Луганської областей, управління деокупованими територіями, розробки нової економічної моделі Донбасу. Детальніше.

Світлана Матвієнко, Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, зауважила, що презентоване дослідження має на меті з’ясувати, як провідні українські політичні партії характеризують збройний конфлікт на сході України, якою має бути подальша доля тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та інші дотичні сенситивні питання. Світлана наголосила, що це масштабне дослідження є продовженням таких досліджень Дзеркала тижня як «Кровотеча. Чому українці залишають свою країну» та «Древо життя», які розкривають ставлення українців до ключових питань та процесів, які протікають у нашій державі.

Юлія Мостова, головна редакторка тижневика «Дзеркало тижня. Україна», подякувавши всім партнерам, завдяки яким Дзеркало тижня змогло провести своє дослідження, зосередила увагу на тому, чому було обрано саме таку тему дослідження. По-перше, наголосила пані Юлія, згідно з соціологічним опитуванням 67% українських громадян найголовнішою проблемою вважають війну на Сході України. Припинення війни та здобуття миру є найбільшими очікуваннями громадян до майбутнього президента, вибори якого заплановано на березень 2019 року. По-друге, в Україні досі не існує цілісного бачення, цілісної програми врегулювання конфлікту на Донбасі. Але її необхідно напрацьовувати, адже ми усвідомлюємо, що військової перемоги бути не може, а капітуляція принесе ще більші проблеми, ніж є зараз. По-третє, існують побоювання, що комплексне вирішення українського питання може бути напрацьоване без участі України під час зустрічі Трампа та Путіна у Гельсінкі 16 липня 2018 року.

Форма, у якій презентоване дослідження, коли на аркуші формату А2 подано всі відповіді всіх політичних сил, дає можливість виборцям об’єктивно порівняти позиції провідних політичних партій України з різних питань.

Також пані Юлія зазначила, що серед політичних партій, які представлені у дослідженні, відсутні такі провідні політичні сили, як «Народний фронт», «Батьківщина», «За життя» та «Радикальна партія Олега Ляшка». Не отримавши відповіді від цих політичних сил, можна припустити наступне: у них або немає позиції щодо цих питань, або вони не впевнені в позиції своїх виборців щодо цих питань, або вони чекають результатів зустрічі Трампа та Путіна у Гельсінкі.

Сергій Рахманін, перший заступник головного редактора тижневика «Дзеркало тижня. Україна», презентуючи дослідження «Шлях додому. Деокупація і реінтеграція Донбасу очима провідних українських партій» наголосив на важливості дослідження з двох основних причин. По-перше, Донбас є питанням №1, яке хвилює виборців. Не корупція, а саме встановлення миру. По-друге, дослідження побудовано таким чином, що вимагає чіткої, однозначної відповіді на поставлені питання. В той час як більшість політичних сил уникає прямої відповіді на питання встановлення миру та шляхи його реалізації, пропоноване дослідження змушує політичні партії обирати конкретну відповідь серед запропонованих і тим самим чітко окреслювати свою позицію стосовно зазначених питань.

З тим, які саме питання були поставлені провідним політичним партіям України, які відповіді вони обрали та, що найголовніше, до яких висновків спонукають обрані ними позиції, читайте у матеріалі Дзеркала тижня «ШЛЯХ ДОДОМУ. ЯК ДОМОГТИСЯ МИРУ НА ДОНБАСІ? ЗАВДАННЯ ТАКЕ Ж СКЛАДНЕ, ЯК І АКТУАЛЬНЕ».

Медіа-галерея заходу

Фото: Олександр Коваленко

[FGAL id=11967]