Презентація аналітичного документу (Policy Paper) на тему «Пропозиції до політики щодо забезпечення ґендерної рівності у Верховній Раді України»

Logo_main

14 березня 2018 року в рамках підтримки проекту Закону України № 7283 «Про внесення змін до Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків)» та проекту Закону України № 7284 «Про внесення змін до Закону України “Про комітети Верховної Ради України” (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків)» Лабораторія законодавчих ініціатив презентувала аналітичне дослідження (Policy Paper) «Пропозиції до політики щодо забезпечення ґендерної рівності у Верховній Раді України».

Презентація відбулась під час засідання Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України.

Аналітичне дослідження «Пропозиції до політики щодо забезпечення ґендерної рівності у Верховній Раді України» містить пропозиції, викладені в законопроекті «Про внесення змін до Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків)» №7283.

Тетяна Чернуха, програмна координаторка Лабораторії законодавчих ініціатив, презентуючи аналітичне дослідження, наголосила, що Верховна Рада України 8-го скликання відрізняється від попередніх скликань не тільки найбільшою кількістю жінок серед парламентарів за весь час існування Парламенту, але й активним просуванням «ґендерних інтересів» в сфері розбудови державної політики. Недаремно ґендерна сенситивність Верховної Ради стоїть на порядку денному, як один з основних компонентів реформи Парламенту, відповідно до Рекомендацій Пета Кокса та Діалогів Жана Моне.

Ґендерно-сенситивний парламент можна визначити як парламент, який відповідає потребам та інтересам як чоловіків, так і жінок у його структурі, операціях, методах і у роботі загалом. Метою ґендерно-сенситивного парламенту є подолання перешкод на шляху жінок щодо повної участі у політиці, а також демонстрації позитивного прикладу та виокремлення моделі можливостей для суспільства в цілому.

 

Читати Пропозиції до політики щодо забезпечення ґендерної рівності у Верховній Раді України (Policy Paper)

 

У аналітичному дослідженні проаналізовано основні аспекти інтеграції ґендерного компоненту в діяльності Верховної Ради України. Дослідження містить пропозиції щодо запровадження обов’язкового проведення ґендерно-правової експертизи законопроектів Верховною Радою України; пропозиції щодо сексизму і дискримінації в поведінці парламентарів, відповідно до норм етики; пропозиції щодо покращення ситуації збалансованого представництва жінок і чоловіків у Верховній Раді України.

Контактна особа: Ірина Черпак; тел.: 067 242 80 91

Підготовка та презентація аналітичних матеріалів є частиною проекту, який реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив у рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.