Анонс: Презентація аналітичного документу (Policy Paper) на тему «Пропозиції до політики щодо врегулювання статусу депутата місцевої ради»

Logo_main

18 грудня 2017 року відбудеться презентація аналітичного документу в форматі Policy Paper на тему «Пропозиції до політики щодо врегулювання статусу депутата місцевої ради» під час круглого столу на тему «Законодавче регулювання правового статусу депутатів місцевих рад: поточний стан та перспективи удосконалення» Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, що відбудеться у готель «Fairmont» за адресою: м. Київ, вул. Набережно-Хрещатицька, 1. Початок заходу о 14:00.

Захід організовує Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування спільно з Проектом «Сприяння розвитку місцевої демократії в Україні», що впроваджується Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи.

Метою заходу є обговорення сучасного стану вітчизняного законодавства у сфері законодавчого регулювання правового статусу депутатів місцевих рад, проблемних питань, що виникають в процесі його імплементації, та шляхів їх врегулювання, а також ознайомлення із відповідним міжнародним досвідом для його врахування в подальшій законопроектній роботі.

У документі винесені пропозиції до політики щодо законодавчого регулювання правового статусу депутатів місцевих рад. Питання необхідності зміни законодавства, що регулює статус депутата місцевої ради в Україні, піднімалися неодноразово. Це виливалося, в кращому випадку, у внесення косметичних змін у законодавчу базу і, зокрема, в Закон «Про статус депутатів місцевих рад». При цьому принципи і основа залишалися старими, а виборче законодавство, закон про державну службу, антикорупційне законодавство тощо змінювалися.

До участі у заході запрошуються народні депутати України, представники органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, громадськості, міжнародних інституцій, науковців.

З аналітичним документом можна ознайомитись за посиланням: https://parlament.org.ua/wp-content/uploads/2017/09/DeputyPolicy.pdf

З додатковими питаннями просимо звертатися до менеджера Проекту Ради Європи Світлани Грищенко (конт. тел.: 339-92-10 (внутр.133), e-mail: Svitlana.GRYSHCHENKO@coe.int) та головного консультанта секретаріату Комітету Ірини Ляшко (конт. тел.: 255-25-33, e-mail: liashko-i@rada.gov.ua).

Підготовка та презентація аналітичних матеріалів є частиною проекту, який реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив у рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.