Анонс: Презентація методичних рекомендацій для вчителів загальноосвітньої школи з питань висвітлення тем «Виборчий процес», «Політична система в Україні: участь громадян», «Законодавство для молоді» і «Молодь в урядових програмах» як складових громадянської освіти

Logo_main

23 листопада 2017 року в конференц-залі Панорама (м. Київ, вул. Шолуденка, 3; 6 поверх) об 11:00 (реєстрація о 10:30) відбудеться презентація методичних рекомендацій для вчителів загальноосвітньої школи з питань висвітлення тем «Виборчий процес», «Політична система в Україні: участь громадян», «Законодавство для молоді» і «Молодь в урядових програмах» як складових громадянської освіти.

Захід організовує Лабораторія законодавчих ініціатив в рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

Впровадження громадянської освіти в середній школі є необхідною умовою успішної демократизації суспільства. Громадянська освіта вводить особистість в систему прав і обов’язків, формує досвід діяльності в рамках правової держави і демократичних суспільних інститутів. Громадянська освіта виховує у людини моральну відповідальність за життєвий простір інших людей, чутливість до порушень прав і свобод громадян, тобто формує те, що називається громадянськістю.

Громадянськість — не просто пасивна приналежність до певної держави, і не лише знання прав і свобод індивіда, принципів побудови демократичних політичних інститутів тощо. Насамперед, це вміння діяти за демократичними законами, відстоювати права і свободи громадян, вибудовувати суспільні відносини на основі демократичних прав і свобод в умовах розбудови громадянського суспільства, тобто бути активним громадянином.

У процесі громадянської освіти важливо формувати не тільки усвідомлення своєї єдності з певною нацією, національною історією, державою, а, насамперед, активну демократичну громадянську ідентичність. Тобто — участь у розбудові громадянського суспільства і демократичних інститутів.

Захід присвячено:

  • презентації та обговоренню методичних рекомендацій із предмету суспільствознавство, що схвалені для використання у загальноосвітніх навчальних закладах згідно протоколу № 7 від 22 лютого 2010 р. та листа Інституту модернізації змісту освіти №21.1/12-Г-452 від 26.07.2017 року;
  • апробації рольової гри “АГОРА: демократична процедура ухвалення закону у Верховній Раді України”, яка імітує законодавчий процес в Україні.

 

Ознайомитися з методичними рекомендаціями 

 

До участі у заході запрошуються вчителі середніх загальноосвітніх шкіл, представники Міністерства освіти і науки, громадськості, ЗМІ.

Просимо підтвердити Вашу участь за телефоном: (044) 531 37 68, моб.: +38 (067) 242 80 91 або електронною поштою: i.cherpak@laboratory.kiev.ua (контактна особа: Ірина Черпак).