Кількість комітетів у парламентах світу (Info Brief)

Logo_main

Парламентський комітет — це орган, що складається з групи парламентарів і призначається парламентом (палатою або обома палатами в разі спільних комітетів у двопалатному парламенті) для виконання певних конкретних завдань і підпорядкований основній палаті парламенту (по відношенню до комітету палати).

У комітетах здійснюється ретельне вивчення законопроектів, їх підготовка до обговорення парламентом (палатою), парламентський нагляд за діяльністю уряду, проведення парламентських слухань, взаємодія з громадськістю та зовнішніми суб’єктами.

Значну частину роботи нині проводять саме в комітетах, а не в палатах. Палата парламенту або передає питання на розгляд комітетам, або уповноважує останніх обирати питання для вивчення. Комітети можуть бути постійними або спеціальними (ad hoc комітети або комітети з розслідування, що створені для вирішення спеціальних питань на обмеженій за часом основі).

Читати Кількість комітетів у парламентах світу (Info Brief)

Підготовка аналітичних матеріалів у форматі Info Brief  є частиною проекту, який реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив в рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.