Міські зібрання у форматі Town Hall Meeting на тему «Стратегії розвитку молодіжної політики Донецької області»

Logo_main
28 вересня 2017 року о 15.00 у місті Волноваха в Районному центрі культури і дозвілля (вул. Центральна, 94) відбулися міські зібрання у форматі Town Hall Meeting на тему «Стратегії розвитку молодіжної політики Донецької області».

Захід організовано Лабораторією законодавчих ініціатив спільно з Лігою інтернів і Міністерством молоді та спорту України за ініціативою народного депутата України Дмитра Лубінця в рамках проекту Модельний округ за підтримки Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

Обговорення проходило у форматі Town Hall Meeting, які є кваліфікованим та результативним обговоренням будь-яких конкретних питань, що становлять громадський інтерес, і є інструментом забезпечення участі громадян в урядуванні. Міські зібрання покликані акцентувати роль громадського голосу в процесі прийняття політичних рішень, створивши можливості особам, відповідальним за прийняття політичних рішень отримувати зворотній зв’язок від громадськості щодо ключових суспільних питань.

Під час заходу у Волновасі було апробовано розроблений Лабораторією законодавчих ініціатив веб-застосунок для проведення міських зібрань у форматі Town Hall Meeting. Цей веб-застосунок спрямований на полегшення роботи з  інформацією як під час процесу обговорення, так і на етапі обробки та аналізу даних. Інформація є більш структурованою та сприятливою для сприйняття, що покращує рівень дискусії. Веб-застосунок допомагає швидко обробити результати голосування та візуалізувати їх на моніторах; а також у зручному форматі скачувати підсумки обговорення для їх подальшого аналізу та опрацювання.

У заході взяли участь більше ста представників молодіжних центрів Донецької області; представники з с.м.т. Нікольське, Мангуш, міста Добропілля, Краматорськ, Дружківка, Слов’янськ та інших міст Донецької області; студенти, активісти.

Олександр ЗАСЛАВСЬКИЙ, Заступник Голови Ради Лабораторії законодавчих ініціатив наголосив на перевагах формату Town Hall Meeting перед іншими форматами громадських зібрань:

«По-перше, цей формат дозволяє кожному висловитися і бути почутим – це структурована дискусія. По-друге, формат передбачає ухвалення того чи іншого рішення – у вас буде можливість проголосувати за один із варіантів. По-третє, рішення ухвалюється на основі попередньо проробленої експертної роботи – рішення, яке ви будете ухвалювати, ґрунтуватиметься на фактах та раціональних аргументах».

Дмитро ЛУБІНЕЦЬ, Народний депутат України зауважив, що ідея звернення до молоді за відповідями є дуже правильною. Тому що саме молоді люди будуть розвивати Донецьку область, впливатимуть на всю Україну. Дуже правильно, щоб зміни та  ініціативи йшли саме від молоді на місцях, яка набагато краще за народних депутатів знає, що їй необхідно.  Часто депутати голосують за рішення не завжди чітко розуміючи, як вони будуть діяти, й не розуміючи проблем людей, які будуть потім ці рішення виконувати. Формат міських зібрань дозволяє безпосередньо дізнатися думку людей та передати її потім нагору для голосування.

В чому полягає головна проблема подій, які почалися в 2014 році? Проблема в тому, що в Донецькій області ніхто не розвивав громадянське суспільство, ніхто не займався розвитком громадських організації, молодіжних рухів.

На прикладі молодих людей, які працюють у фонді «Я Волноваха», можна побачити як вони, розвиваючись самостійно, розвивають своє місто та район в цілому. Коли таких міст стане більше й молодь стане активнішою, почне розвиватись громадянське суспільство, розвиватиметься не тільки Донецька область, а й уся Україна.

Олександр ЯРЕМА, Заступник Міністра молоді та спорту України наголосив, що найголовнішою є розбудова партнерських взаємин влади з громадянським суспільством. Лише за такої співпраці можна збудувати щось надійне, довговічне, й при цьому справді цікаве та потрібне для молоді. Молодіжний центр має бути простором дружнім для молоді, щоб він працював тоді, коли потрібно молоді, щоб там були цікаві ідеї й ініціативи, які б захоплювали молодь, і щоб там молодь почувала себе як вдома.

Слоган Лабораторії законодавчих ініціатив «Думати і діяти, випереджаючи час», й Лабораторія трошки випереджає час, працюючи над налагодженням спілкування між народними депутатами та громадянським суспільством, яке закладає міцні підвалини подальшого порозуміння й співпраці.

Найголовніше – зміцнювати горизонтальні взаємини. Молодь усіх регіонів має зустрічатися в різних форматах, на різних платформах та майданчиках. Це важливо для того, щоб країна розвивалася, рухалася, було краще взаєморозуміння між молодими людьми.Дуже важливо, щоб молодіжні простори стали точками зростання для регіону; які стали б інкубаторами нових молодіжних ініціатив, нових організацій; нових ідей, думок і багато чого іншого.

«У нас дуже багато спільного. Просто треба проговорювати ці речі, спільно планувати майбутнє й накреслювати ті кроки, які допоможуть нам рухатися все швидше й швидше».

Під час міських зібрань на тему «Стратегії розвитку молодіжної політики Донецької області» учасники обговорили 2 проблеми, перша з яких стосувалася інституалізації молодіжних центрів, а друга – організації комунікації між молодіжними центрами України.

Під час обговорення питання інституалізації молодіжного центру учасники розглянули 4 сценарії, перший з яких стосувався створення комунального молодіжного центру (в молодіжному секторі); другий – створення молодіжного центру при громадській організації з фінансуванням із місцевого бюджету; третій сценарій передбачав створення молодіжного центру як структурного підрозділу чинних комунальних закладів сфери освіти, культури тощо; четвертий сценарій розглядав створення молодіжного центру шляхом розробки та реалізації проекту (на основі громадської ініціативи).

Результати голосування розподілились наступним чином: перший сценарій набрав 19 % голосів, другий – 47 %, третій – 30 %, четвертий – 4 %. Таким чином, майже половина учасників обговорення обрала варіант створення молодіжного центру при громадській організації з фінансуванням із місцевого бюджету.

Обговорюючи проблему організації комунікації між молодіжними центрами України, учасники розглянули 4 сценарії, перший з яких передбачав створення координаційної ради при Міністерстві молоді та спорту України; другий пропонував створення всеукраїнської громадської організації працівників та активістів молодіжних центрів; третій – створення фахової комунікативної мережі на основі інтернет-майданчика, веб-сайту (волонтерська ініціатива); четвертий – створення закладу «Національний молодіжний центр» з функціями організаційного та методичного центру мережі.

В результаті обговорення учасники проголосували наступним чином: перший сценарій – 2 %, другий – 16 %, третій – 59 %, четвертий – 23 %. Отже, більше половини учасників обговорення проблеми організації комунікації між молодіжними центрами України надали перевагу третьому варіанту, який передбачає створення фахової комунікативної мережі на основі інтернет-майданчика, веб-сайту (волонтерська ініціатива).

Результати міських зібрань не мають юридичної сили. Ухвалені рішення даного обговорення будуть реалізовуватись паном Дмитром Лубінцем в межах його повноважень і можливостей як народного депутата України.

За додатковою інформацією просимо звертатися до Вікторії Баклаженко за тел.: +380630546520.

Медіа-галерея заходу

Фото: Олександр Коваленко