Презентація Shadow Report «Реформа державної служби України: Реалізація профільного закону 2016-2017»

Logo_main

17 травня 2017 року з 14:00 по 17:00 в адміністративній будівлі Верховної Ради України за адресою: вул. Грушевського, 18/2, кімната №12 пройшла презентація аналітичного матеріалу Shadow Report «Реформа державної служби України: Реалізація профільного закону 2016-2017».

Презентація відбулася в межах тематичного засідання Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, присвяченого першим підсумкам впровадження Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII.

Shadow Report «Реформа державної служби України: Реалізація профільного закону 2016-2017» є альтернативним урядовому звітом щодо імплементації ключових результатів реформи державної служби в Україні. У доповіді розглянуто процес розробки та прийняття Закону «Про державну службу»; вичерпно проаналізовано положення Закону, з акцентом на можливих вадах та рекомендаціях; а також сформульовано бачення нової державної служби в Україні та запропоновано сучасні інструменти управління персоналом на державній службі.

Директор програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» Ігор КОГУТ, зазначив:

Програма USAID РАДА постійно тримає руку на пульсі законопроекту «Про державну службу». Сьогодні для нас критично важливим є формат цього засідання комітету в аспекті здійснення контрольної функції. Підготований Лабораторією законодавчих ініціатив звіт представляє політично нейтральну позицію, яка урівноважує й урядову, і комітетську, і позицію незалежних експертів. Практика підготовки звітів такого формату є дуже корисною і ми хотіли б її запровадити в сучасному українському парламенті. Такі звіти мають мати місце на засіданнях подібного ґатунку.

Програмна координаторка Лабораторії законодавчих ініціатив Тетяна ЧЕРНУХА, презентуючи звіт, наголосила:

Зміни до Закону про державну службу вступили в силу лише рік тому, однак вже можемо говорити про  перші успіхи та, разом з тим, виокремити основні напрямки для подальшої роботи. До них слід віднести визначення комплексного бачення цільової моделі державної служби України (кар’єрної (career-based) або конкурентної (position-based)), взаємоузгодженість реформи державної служби з іншими елементами реформи державного управління та посилення комунікації та поінформованості суспільства щодо проведення конкурсів на посади вищого корпусу державної служби.

Ознайомитися з Shadow Report «Реформа державної служби України: Реалізація профільного закону 2016-2017»

Підготовка та презентація аналітичних доповідей у форматі Shadow Report є частиною проекту, який реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив у рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

Залишити відповідь