Тренінг для фасилітаторів та ноуттейкерів Town Hall Meetings

Logo_USAID_EEF_ALI_LI

6 березня в IDF Reforms Lab відбувся тренінг із фасилітації для учасників міських зібрань у форматі Town Hall Meetings.

Тренінг організовано Лабораторією законодавчих ініціатив у співпраці з Лігою інтернів у рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

DSC_0897

Олександр Заславський

Олександр Заславський, заступник Голови Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, презентував механізм та досвід проведення міських зібрань, а також зазначив мету проведення тренінгу:

Програма USAID РАДА має на меті зробити діяльність ВРУ і депутатів більш прозорою, передбачуваною, відповідальною, а також налагодити комунікацію депутатів із виборцями. Town Hall Meetings, зокрема, є одним з інноваційних інструментів, який спрямований на досягнення цієї мети. Цього року ми вирішили залучити до тренінгу експертів із фасилітації у якості тренерів для того, щоб навчити майбутніх фасилітаторів правильно вести діалог з учасниками обговорення, а також покращити взаємодію фасилітатора і ноуттейкера, що є необхідною умовою для отримання інформативних записів під час обговорення, які після заходу можна проаналізувати та на основі цих даних виробити певне рішення.

Учасники тренінгу здобули навички професійного фасилітування дискусії і разом із тренерами-фасилітаторами ГО «Інститут миру і порозуміння»  відпрацювали алгоритм роботи зі сценаріями та вправу на повернення сенсів, що є потужним інструментом ведення конструктивного діалогу.

Практична частина тренінгу була спрямована на засвоєння і застосування на практиці набутих знань. Під час навчальних міських зібрань кожен учасник мав можливість спробувати себе у ролі як фасилітатора, так і ноуттейкера, а також долучитись у якості пересічного громадянина до обговорення проблеми «Реформа парламенту: пошуки шляхів зменшення законодавчого спаму та запобігання «кнопкодавства», сценарії вирішення якої розробили Олександр Заславський та Володимир Крижанівський, старший консультант Програми USAID РАДА, народний депутат України 1-го скликання.

Володимир Крижанівський

Володимир Крижанівський

60 учасників пройшли тренінг і візьмуть участь у міських зібраннях Town Hall Meetings, які заплановані на 2017 рік. Володимир Крижанівський відзначив, що освоєння методу фасилітації роботи в групах можна вважати успішним:

Атмосфера роботи була жвавою, всі учасники були максимально включені в обговорення. Методика побудована таким чином, що вона передбачає активну роботу всіх учасників, які мають відстежувати весь перебіг подій під час обговорення кожного сценарію. Добре, що учасники були напередодні ознайомлені в загальних рисах з тематикою питань, які  мали розглядатися. Такий підхід дозволив практично одразу працювати в групах, не витрачаючи багато часу на оволодіння проблемою.

Медіа-галерея заходу

Фото: Олександр Коваленко

Залишити відповідь