Спікери XI Конференції УШПС про зміни в Україні: Артурас Зуокас, Кшиштоф Становські, Ендрю Уілсон, Йоріс Ворхуве, Девід Пратт, Ребекка Хармс

25-26 листопада Українська школа політичних студій відзначила одинадцятиріччя проекту під час Щорічної Конференції, що проходила в Мистецькому Арсеналі.

Протягом двох днів захід відвідали близько 300 учасників та 100 гостей, серед яких були викладачі та партнери Школи, а також представники іноземних дипломатичних місій.

За підсумками конференції спікери дали екслюзивні коментарі медіа партнерам заходу “Новое время” та “Українська правда”, та “Радіо Свобода”.

dsc_0144

Артурас Зуокас, екс-мєр Вільнюса :

  – Если 19 век был веком государств- империй, 20-й век был веком национальных государств, то 21 век – век городов. То есть, конкурируют уже не страны между собой, а города.
И я вижу, как города могут влиять на развитие страны и ее экономику в целом. Городские власти могут работать намного эффективнее и быстрее, чем национальные власти.

Читати далі – Колишній мер Вільнюса: Міська адміністрація – це сервіс, а бізнес створює робочі місця

 

dsc_0583

Кшиштоф Становські, президент Фонду Міжнародної Солідарності:

Крим – це Україна, і це питання України.Треба бути готовим тоді, коли для цього настане вдалий момент. Періодично є такий момент, коли можна щось змінити.

Читати далі – Україна має бути готовою до того, аби повернути собі Крим, – польський дисидент Становські

dsc_0509-2

Ендрю Уілсон, професор українських студій у University College London :

Я би сказав, ситуація проявилася так, що ЄС знаходиться десь посередині поміж бюрократією та нещирістю.
Зараз у світі змінюється політична картина: вибори у США, Brexit у Великобританії, скоро вибори в Італії. Крім того, у найближчі роки будуть дуже складні й непрості вибори у Франції та Німеччині. 2016 рік був дуже складним.
Можливо, все пішло нанівець після кончини Девіда Боуі?

Читати далі – Між бюрократією та нещирістю. Експерт з Лондона – про стосунки між Україною та ЄС

Також можна ознайомитися із коментарем Ендрю Вілсона щодо надання Україні “безвізу”, який він дав у інтерв’ю для “Радіо Свобода” – Зволікання Євросоюзу з «безвізом» для України є помилкою 

dsc_0285

Йоріс Ворхуве, колишній міністр оборони Нидерландів:

Моя головна позиція полягає в тому, що такі референдуми зазвичай не демократичні. Тому що в демократичному суспільстві уряд має приймати 150 рішень одночасно і всі вони пов’язані одне з одним. Якщо з тих 150-ти питань витягнути хоча б одне, то це означає просто зруйнувати усю цю єдність. Тому я думаю, що неетично і неконституційно діяти за результатами цього референдуму, якими б вони не були. Це безвідповідально.

Читати далі – Це був несправжній референдум. Екс-міністр оборони Нідерландів пояснює, чому голландці голосували проти євроінтеграції України 

pratt

Девід Пратт, екс-міністр оборони Канади:

Не можу говорити за всіх інших членів НАТО, за всі країни, але мені відомо, що дуже багато держав, які є членами цієї організації, дуже занепокоєні тим, що сталося в Криму і на Донбасі. Я дуже сподіваюся, Канада буде стоятиме на дуже твердій позиції щодо санкцій проти Росії. І ми будемо говорити про те, що недопустимо послаблювати ці санкції, і будемо заохочувати інші уряди, інші сторони цього не робити.

Читати далі – Весь світ чекає, що робитиме Трамп. Екс-міністр оборони Канади – про прийдешню епоху нестабільності 

harmes-2

Ребекка Хармс, депутатка Європарламенту:

Це питання Україна повинна поставити перед Радою Європи.І всі ми, члени Європарламенту, принаймні, більшість, вважаємо, що Україна виконала всі умови, а отже, повинна отримати якусь відповідь. Ми вважаємо, що Україна заслужила це – такою відповіддю мало би бути надання безвізового режиму Україні.

Читати далі – Дивна безвідповідальність. Депутатка Європарламенту Ребекка Хармс розповідає, чому Україна досі не отримала безвіз.

Фото: Олександр Коваленко

Залишити відповідь