Інфодовідка: тарифи на газ, електроенергію, водопостачання у ЄС. Норми споживання та система дотацій для незаможних громадян

logo-rada

Однією із загальноєвропейських особливостей функціонування ринку комунальних послуг є те, що громадяни мають можливість вибирати собі постачальників, наприклад, електроенергії чи води, в залежності від їхньої цінової політики.

В більшості країн ЄС відсутні окремі рахунки за гарячу воду, тобто в кожному будинку або квартирі встановлений бойлер, що працює найчастіше на електриці, таким чином жителі доплачують за електроенергію. Також існує варіант встановлення загального бойлера для багатоквартирного будинку.

В Польщі практикують встановлення, крім бойлерів, газових котлів. За використання води європейці платять двічі, тобто за холодну воду, за лічильником, та за стоки (вода, що надійшла до квартири, автоматично вважається використаною).

15310160_1184902698252732_2105730744_n

Читати: Тарифи на газ, електроенергію, водопостачання і водовідведення, теплопостачання в країнах ЄС. Норми споживання та фактичне споживання на одну особу комунальних послуг. Система дотацій для незаможних громадян

Інформаційна довідка, підготовлена Європейським інформаційно-дослідницьким центром на запит народного депутата України.

Діяльність Європейського інформаційно-дослідницького центру координується Лабораторією законодавчих ініціатив за підтримки програми USAID “Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом “Східна Європа”.

Залишити відповідь