Тренінг для працівників комітетів Верховної Ради України

logo-rada

24 листопада у Комітетах ВРУ відбувся треніг – ознайомлення з бета-версією «Порталу громадського обговорення законопроектів» та Електронного реєстру громадських організацій для працівників секретаріатів комітетів.

«Портал громадського обговорення законопроектів» розробила та підготувала до впровадження Програма USAID РАДА спільно з Апаратом Верховної Ради, відповідно до рекомендації Місії Європейського парламенту щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради. «Портал громадського обговорення законопроектів» дозволяє користувачу переглянути, які законопроекти на обговоренні, як проходить перебіг обговорення, отримати лінк на картку. Крім того, користувач може обговорити не лише документ в цілому, але і по статтях.

161124_presidiumДиректор Програми USAID РАДА Ігор Когут наголосив на важливості впровадження цього інформаційного ресурсу:

«Я не кажу, що робота комітетів з цими компонентами стане легшою, однак якщо громадяни не можуть брати участь у обговоренні законопроектів, ми не можемо говорити про правову та демократичну державу».

Керівник Управління комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України Олексій Сидоренко відмітив:

«На «Порталі е-петиції до ВР»  є 80000 зареєстрованих користувачів, а більше 50000 верифіковані по смс, тобто підтвердили свою особу і активно взаємодіють з ВР. Це дає підстави стверджувати, що є великий запит від суспільства на участь у законотворчій діяльності».

Проектний менеджер Лабораторії законодавчих ініціатив Вікторія Баклаженко презентувала  Електронний реєстр громадських організацій – ресурс, в якому зібрана інформація про громадські організації, з якими можуть співпрацювати комітети. В реєстрі, розробленому Лабораторією, зазначена повна інформація про організацію, сфери її діяльності, фінансування, інформацію про співробітників та контактні дані. Якщо організації немає в базі, комітет може відправити запит про співпрацю.

База наповнюється через заповнення громадськими організаціями анкети, дані в якій ретельно перевіряються. Комітети можуть запросити організації на захід, слухання, експертні обговорення, в тому числі розробку таких іновативних інструментів як  Shadow Reports та Policy Papers.

15095526_10154296079736492_5070730225941167434_nПрацівники комітетів долучилися до жвавої дискусії. Вони запропонували долучити до реєстру громадських організацій наукові установи, задля долучення експертів з різних кіл до обговорень. В подальшому планується розширення можливостей порталу: як то залучення до обговорення лише певного кола осіб, насамперед експертів, виставляти певні фільтри.

Всіма учасниками заходу була підтримана ідея спростити комунікацію між виборцями і народними депутатами: створити можливість здійснювати її напряму через портал ВР.

Завантажити презентацію “Порталу громадського обговорення законопроектів”

 

Залишити відповідь