Зібрання у форматі Town Hall Meetings: “Організація міського простору Миколаєва”

logo-rada21 листопада у приміщенні ресторану “Старгородъ Николаев”  у Миколаєві відбулися міські зібрання у форматі Town Hall Meetings на тему: “Організація міського простору в Миколаєві. Як зробити вулицю Соборну більш комфортною для мешканців міста”. Захід організований Лабораторією законодавчих ініціатив за сприяння “Агенції розвитку Миколаєва”, “Ліги Інтернів”, за підтримки Western NIS Enterprise Fund та USAID.

dsc_7979Майже 150 жителів міста намагалися знайти відповіді на такі непрості питання:

  • розміщення тимчасових споруд для торгівлі та розважальних послуг,
  • розміщення рекламних площ (білл-борди, сіті-лайти, банери, плакати, мобільні стенди і т.д.) різної форми,
  • зміну власниками квартир та приміщень, підприємцями оригінального вигляду фасадів з порушенням Державних будівельних норм.

Заступник Голови ради Лабораторії законодавчих ініціатив Олександр Заславський, відкриваючи захід, розповів про досвід використання методології Town Hall Meetings, яка походить із США, та про практичні кейси її застосування в Україні.

dsc_7861

Учасники працювали у малих групах за столами, в супроводжені модераторів та ноуттейкерів (секретарів) та звіряли свої думки за допомогою локальної мережі – коментарі та пропозиції в режимі он-лайн виводилися на екрани.

55443_9_902x600-jpeg

Фото NikLife

Обговорювали сценарії, що були розроблені із залученням експерта, представника Державної архітектурно – будівельної інспекції у Миколаївській області Євгенія Полякова, який активно допомагав учасника розібратися з усіма містобудівельними нюансами.

dsc_7939

Євгенія Дулько, менеджер проектів “Агенції розвитку Миколаєва”, відзначила:

“Сценарії не радикальні, тому що ми разом із експертами намагалися в першу чергу виписати щось реалістичне та не вигадувати велосипед, взявши за основу досвід інших міст та законодавства інших країн. Неможливо все знести, демонтувати, заборонити, так не буває. Тому сценарії реалістичні та наближені до дійсно Миколаєва, який має свою історію та традиції”.

dsc_8262-2Сценарії до обговорюваних проблем

Проблема №1

Надмірна кількість безсистемно розміщених тимчасових споруд для торгівлі та розважальних послуг на вулиці Соборна

Проблема №2

Розміщення реклами на вулиці Соборна

Проблема №3

Зміна приватними власниками квартир та приміщень оригінального вигляду фасадів будинків

Результати голосування:

 Медіа – галерея заходу

Фото: Олександр Коваленко

Залишити відповідь