Інфодовідка: законодавче регулювання процесу встановлення розумних лічильників (smart meter) в країнах ЄС

За встановлення розумних лічильників індивідуальні споживачі не несуть відповідальності. В більшості країн ЄС (Австрія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Ірландія, Італія, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Румунія, Іспанія, Швеція) відповідальними є оператори систем постачання (Distribution System Operator), у випадку Великобританії – відповідальність несуть постачальники газу та електроенергії. У Великобританії індивідуальні споживачі юридично незобов’язані встановлювати розумні лічильники, в Нідерландах оператори системи постачання зобов’язані встановити розумні лічильники, але індивідуальний споживач може відмовитися від встановлення приладу.

Встановлення розумних лічильників фінансується за рахунок мережевих тарифів (Данія, Естонія, Фінляндія, Ірландія, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Румунія), частково за рахунок власних ресурсів операторів систем постачання (Італія, Швеція) та приватних інвестицій постачальників газу та електроенергії (Великобританія).

ЧитатиЗаконодавче регулювання процесу встановлення розумних лічильників (smart meter) в країнах ЄС 

Інформаційна довідка, підготовлена Європейським інформаційно-дослідницьким центром на запит народного депутата України.

Діяльність Європейського інформаційно-дослідницького центру координується Лабораторією законодавчих ініціатив за підтримки програми USAID “Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом “Східна Європа”.

Залишити відповідь