Тренінг з навичок міжпартійного діалогу для представників неурядових організацій

logo_matra15 листопада у Києві в приміщенні PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2) Лабораторія законодавчих ініціатив разом з Нідерландським інститутом багатопартійної демократії (NIMD), ОБСЄ БДІПЛ та Програмою USAID «РАДА» провели тренінг навичок міжпартійного діалогу для представників неурядових організацій.

dsc_5297

Тренер Жером Схелтенс, Радник з розвитку знань, Нідерландського інституту багатопартійної демократії пояснив тонкощі та відмінності між “домовленостями” та “консенсусом”:

Необхідно застосовувати навички “активного слухання”, коректно презентувати власні інтереси та зрозуміти інтереси іншої сторони діалогу на глибшому рівні перш ніж почати діалог. Інакше домовленості, які будуть досягнуті занадто рано, не перетворяться на консенсус.

dsc_5379

Уляна Полтавець, програмна директорка Лабораторії законодавчих ініціатив, та координаторка проекту «Підтримка демократичної політичної культури у Верховній Раді через політичний діалог та етичні стандарти» відзначила:

Домовленість про будь-які професійні та етичні стандарти, які можуть бути втіленими у Кодексі парламентської етики, повинні бути “власністю” самих народних депутатів та представників політичних партій. Якщо ми хочемо досягнути стабільного підвищення якості роботи Верховної Ради та законодавства, суб’єкти мають відчувати свою безпосередню залученість до процесу.

dsc_5503

У рамках проекту передбачається створення діалогового майданчику для обговорення етичних дилем, що забезпечить інклюзивний процес напрацювання Кодексу парламентської етики або іншого механізму регулювання парламентської етики, наближення до міжнародних стандартів відповідно до рекомендацій Місії Європейського Парламенту та поновлення довіри до Верховної Ради.

dsc_5478

Під час тренінгу були розглянуті основні принципи ведення міжпартійного діалогу, методи визначення позицій, інтересів, потреб, діапазону можливої згоди та інші питання, важливі для ефективного функціонування діалогового майданчику.

Програма заходу

Діяльність відбувається в рамках проекту Лабораторії законодавчих ініціатив «Підтримка демократичної політичної культури у Верховній Раді через політичний діалог та етичні стандарти», що виконується за підтримки Програми Матра (Посольство Королівства Нідерланди) та у партнерстві з проектом БДІПЛ ОБСЄ «Зміцнення діалогу між громадянським суспільством і ключовими державними установами в Україні в сфері людського виміру», Нідерландським інститутом багатопартійної демократії та за сприяння Програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”.

За додатковою інформацією звертайтеся до Уляни Полтавець – тел. 044 531 3768, моб. 063 180 3083 або ел. пошта – u.poltavets@laboratory.kiev.ua).

Медіа – галерея заходу 

Фото: Олександр Коваленко

Залишити відповідь