Інфодовідка: Стажування для набуття права на здійснення адвокатської діяльності (досвід ЄС)

Logo ALI RADA

У європейських країнах стажування є обов’язковою підставою для набуття особою права на здійснення адвокатської діяльності, лише у деяких країнах є певні винятки для осіб, які мають попередній стаж або докторський ступінь права.

Законодавство країн-членів ЄС передбачає, що стажування має бути оплачуваним, розмір і джерело оплати залежить від країни та організації проходження стажування (державна чи приватна).

Наприклад, у Польщі, оплата стажування не може перевищувати шести мінімальних розмірів оплати праці. В 2015 році мінімальний розмір оплати праці становив від 1 513 zł (9078 грн./ 363 дол. США) – до 3 109 zł (18 654 грн./ 746 дол. США). Розмір мінімумів оплати праці у Польщі має 4 ступені та залежить від наявності освіти та наукового ступеня.

the gavel of a judge in court. lies on a desk.

Інформаційна довідка, підготовлена Європейським інформаційно-дослідницьким центром на запит народного депутата України.

Діяльність Європейського інформаційно-дослідницького центру координується Лабораторією законодавчих ініціатив за підтримки програми USAID “Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом “Східна Європа”.

Залишити відповідь