Презентація е-інструментів у Верховній Раді

Логотип Лабораторія Програма Рада

 

4 листопада 2016 року у Верховній Раді було презентовано нові е-ресурси, що допоможуть зробити діяльність Парламенту більш прозорою : «Портал громадського обговорення законопроектів» та Електронний реєстр громадських організацій (Е-реєстр НУО).

Завдяки цим ресурсам громадяни матимуть можливість брати участь в обговорення законопроектів до того, як вони виносяться на розгляд профільних парламентських комітетів.

dsc_5094-1

Зокрема, «Портал громадського обговорення законопроектів», розроблений за підтримки Програми USAID РАДА та за ініціативи Управління комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України, дозволить громадянам:

  • заздалегідь ознайомитися з законопроектами, що винесені на обговорення ВРУ,
  • ознайомитися із роботою профільних комітетів Парламенту,
  • взяти участь в обговоренні законопроектів.

dsc_4806 Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА:

“Потенціал громадянського суспільства потрібно використовувати для кращої якості підготовки законопроектів та роботи комітетів. Портал громадського обговорення законопроектів надасть можливість поліпшити прозорість та довіру до комітетів”.

Портал громадського обговорення законопроектів розроблено у відповідь на рекомендації Європейського Парламенту щодо внутрішнього реформування Верховної Ради України з метою покращення її інституційної спроможності та ширшого залучення громадськості до законодавчого процесу.

dsc_4949

“Наша основна мета – забезпечення реальної та ефективної комунікації. Завдяки Лабораторії Законодавчих Ініціатив всі учасники сьогоднішньої зустрічі отримали чудову презентацію електронної бази”.

– зазначив Олексій Сидоренко, Керівник Управління комп’ютеризованих систем.

dsc_4801

Петро Боднар, Перший заступник Керівника Апарату ВР:

“Портал – це важливий крок на шляху реформи ВРУ. Зроблено уже багато. За рейтингом Inter Parliamentary Union – ВРУ на 24 місці. Впевнений, що у наступному році темпи реформування ВРУ залишаться дуже високими”.

Наступний інструмент – Електронний реєстр громадських організацій (Е-реєстр НУО) – розроблений з метою забезпечення консультацій з громадськістю під час роботи над проектами рішень у комітетах ВР України. Е-реєстр створений Лабораторією законодавчих ініціатив у рамках Програми USAID РАДА. 

Завдяки даному ресурсу комітети володітимуть актуальною інформацією про дієві громадські об’єднання, їхні експертні доробки, керівний та експертний склад тощо. Комітети матимуть змогу через даний е-ресурс, який наразі налічує більше 80 організацій,  ефективно залучати неурядові організації до співпраці. Подати заявку на співпрацю можна тут.

dsc_4890-6

Світлана Заліщук, народна депутатка:

“Активність громадськості та підтримка донорів реально впливає на роботу парламенту. Глобальний тренд впливу громадянського суспільства на роботу влади триває після Майдану. Я вважаю, що вплив експертів, аналітиків, інтелектуалів ми змінили саме після 2014 року. Всі революційні законопроекти – про медіа, державну службу, декларування – були прийняті під тиском громадськості. Тому збільшити доступність для громадян – це найперше завдання”.

dsc_4916-8

Народний депутат Руслан Сидорович:

“Ми мусимо дати зрозуміти людям, що більшість роботи народного депутата проходить не в сесійній залі, а триває в комітетах. Звичайно, це не є «Зеленою» чи «Білою» книгою. Проте, це створить можливість збільшити експертну присутність у комітетах, тож слід популяризувати цей ресурс в експертних колах. І, що важливо, розібратися, які саме законодавчі ініціативи є по-справжньому пріоритетними. Одна з вищих цілей – змінити сам алгоритм розгляду та ухвалення законів, позбавитися від “законодавчого спаму”.

До кінця 2016 року ресурси, що вже інтегровано до порталу Верховної Ради, працюватимуть у тестовому режимі з метою усунення можливих технічних проблем.

Медіа-галерея заходу

Фото: Олександр Коваленко

 

Залишити відповідь