4 листопада 2016 року у Верховній Раді було презентовано нові е-ресурси, що допоможуть зробити діяльність Парламенту більш прозорою : «Портал громадського обговорення законопроектів» та Електронний реєстр громадських організацій (Е-реєстр НУО).
Завдяки цим ресурсам громадяни матимуть можливість брати участь в обговорення законопроектів до того, як вони виносяться на розгляд профільних парламентських комітетів.
Зокрема, «Портал громадського обговорення законопроектів», розроблений за підтримки Програми USAID РАДА та за ініціативи Управління комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України, дозволить громадянам:
- заздалегідь ознайомитися з законопроектами, що винесені на обговорення ВРУ,
- ознайомитися із роботою профільних комітетів Парламенту,
- взяти участь в обговоренні законопроектів.
Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА:
“Потенціал громадянського суспільства потрібно використовувати для кращої якості підготовки законопроектів та роботи комітетів. Портал громадського обговорення законопроектів надасть можливість поліпшити прозорість та довіру до комітетів”.
Портал громадського обговорення законопроектів розроблено у відповідь на рекомендації Європейського Парламенту щодо внутрішнього реформування Верховної Ради України з метою покращення її інституційної спроможності та ширшого залучення громадськості до законодавчого процесу.
“Наша основна мета – забезпечення реальної та ефективної комунікації. Завдяки Лабораторії Законодавчих Ініціатив всі учасники сьогоднішньої зустрічі отримали чудову презентацію електронної бази”.
– зазначив Олексій Сидоренко, Керівник Управління комп’ютеризованих систем.
Петро Боднар, Перший заступник Керівника Апарату ВР:
“Портал – це важливий крок на шляху реформи ВРУ. Зроблено уже багато. За рейтингом Inter Parliamentary Union – ВРУ на 24 місці. Впевнений, що у наступному році темпи реформування ВРУ залишаться дуже високими”.
Наступний інструмент – Електронний реєстр громадських організацій (Е-реєстр НУО) – розроблений з метою забезпечення консультацій з громадськістю під час роботи над проектами рішень у комітетах ВР України. Е-реєстр створений Лабораторією законодавчих ініціатив у рамках Програми USAID РАДА.
Завдяки даному ресурсу комітети володітимуть актуальною інформацією про дієві громадські об’єднання, їхні експертні доробки, керівний та експертний склад тощо. Комітети матимуть змогу через даний е-ресурс, який наразі налічує більше 80 організацій, ефективно залучати неурядові організації до співпраці. Подати заявку на співпрацю можна тут.
Світлана Заліщук, народна депутатка:
“Активність громадськості та підтримка донорів реально впливає на роботу парламенту. Глобальний тренд впливу громадянського суспільства на роботу влади триває після Майдану. Я вважаю, що вплив експертів, аналітиків, інтелектуалів ми змінили саме після 2014 року. Всі революційні законопроекти – про медіа, державну службу, декларування – були прийняті під тиском громадськості. Тому збільшити доступність для громадян – це найперше завдання”.
Народний депутат Руслан Сидорович:
“Ми мусимо дати зрозуміти людям, що більшість роботи народного депутата проходить не в сесійній залі, а триває в комітетах. Звичайно, це не є «Зеленою» чи «Білою» книгою. Проте, це створить можливість збільшити експертну присутність у комітетах, тож слід популяризувати цей ресурс в експертних колах. І, що важливо, розібратися, які саме законодавчі ініціативи є по-справжньому пріоритетними. Одна з вищих цілей – змінити сам алгоритм розгляду та ухвалення законів, позбавитися від “законодавчого спаму”.
До кінця 2016 року ресурси, що вже інтегровано до порталу Верховної Ради, працюватимуть у тестовому режимі з метою усунення можливих технічних проблем.
Медіа-галерея заходу
Фото: Олександр Коваленко