Інфодовідка: Стипендіальні програми для навчання громадян закордоном (міжнародний досвід)

Логотип Лабораторія Програма Рада

В Україні навчання за кордоном найчастіше асоціюється із таким поняттям як “відтік мізків”. Натомість, попит на кваліфіковані та освічені кадри спонукає окремі країни фінансувати навчання власних студентів у кращих ВУЗах світу. За останні 25 років найбільше у цьому напрямку зробили такі країни як Індія, Китай, Казахстан, Саудівська Аравія.

Недоліками освітніх систем призводять до того, що й інші виділяють бюджетні кошти на спеціальні стипендіальні програми для навчання громадян закордоном.

В Україні на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 411, про навчання студентів та аспірантів, стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном, востаннє проводився конкурс у 2013 році. 

ЧитатиСтипендіальні програми для навчання громадян закордоном (міжнародний досвід)

Інформаційна довідка, підготовлена Європейським інформаційно-дослідницьким центром на запит народного депутата України.

Діяльність Європейського інформаційно-дослідницького центру координується Лабораторією законодавчих ініціатив за підтримки програми USAID “Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом “Східна Європа”.

yurtdisi-yaz-okullari

 

Залишити відповідь