Інформаційні довідки: Підпорядкування лікувально-профілактичних закладів у ЄС та регулювання медичних послуг у пологових будинках

healthcare22Нова команда Міністерства охорони здоров’я з літа 2016 року оголосила курс на пришвидшення реформи з впровадження страхової медицини. Зараз медичну допомогу в Україні надають 24,2 тис. державних та 3,5 тис. закладів недержавних лікувально-профілактичних закладів.

Втім, якщо подивитися на досвід ЄС, лікувально-профілактичні закладів далеко не в усіх країнах напряму підпорядковуються саме міністерствам. 

Система охорони здоров’я в країнах Європейського Союзу організована на трьох рівнях: (1) національному; (2) регіональному; (3) місцевому. Відповідно до форми власності, як і в Україні, розрізняють державні та приватні лікувально-профілактичні заклади.

У країнах Європейського Союзу, крім Міністерства охорони здоров’я, до системи надання медичних послуг також залучені:

  • Міністерство оборони (медичні послуги для військових);
  • Міністерство внутрішніх справ (медичні послуги для поліцейських);
  • Міністерство юстиції (медичні послуги для ув’язнених).

Але, наприклад, у Скандинавських країнах, лікувальні заклади взагалі не підпорядковуються міністерствам.

У більшості країн Європейського Союзу наявність лікувально-профілактичних закладів для окремих груп населення не переходить у площину суто бюрократичної сфери. Проте є приклади країн, які мають частково схожу з Україною систему підпорядкування медичних закладів міністерствам та відомствам.

Інформаційні довідки, підготовлені Європейським інформаційно-дослідницьким центром на запити народних депутів України

Читати:

Підпорядкування лікувально-профілактичних закладів міністерствам та іншим відомствам (досвід країн ЄС)

Законодавче регулювання процедури надання медичних послуг жінкам (породіллям) у пологових будинках (іноземний досвід)

Діяльність Європейського інформаційно-дослідницького центру координується Лабораторією законодавчих ініціатив за підтримки програми USAID “Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом “Східна Європа”.

Залишити відповідь