Нова команда Міністерства охорони здоров’я з літа 2016 року оголосила курс на пришвидшення реформи з впровадження страхової медицини. Зараз медичну допомогу в Україні надають 24,2 тис. державних та 3,5 тис. закладів недержавних лікувально-профілактичних закладів.
Втім, якщо подивитися на досвід ЄС, лікувально-профілактичні закладів далеко не в усіх країнах напряму підпорядковуються саме міністерствам.
Система охорони здоров’я в країнах Європейського Союзу організована на трьох рівнях: (1) національному; (2) регіональному; (3) місцевому. Відповідно до форми власності, як і в Україні, розрізняють державні та приватні лікувально-профілактичні заклади.
У країнах Європейського Союзу, крім Міністерства охорони здоров’я, до системи надання медичних послуг також залучені:
- Міністерство оборони (медичні послуги для військових);
- Міністерство внутрішніх справ (медичні послуги для поліцейських);
- Міністерство юстиції (медичні послуги для ув’язнених).
Але, наприклад, у Скандинавських країнах, лікувальні заклади взагалі не підпорядковуються міністерствам.
У більшості країн Європейського Союзу наявність лікувально-профілактичних закладів для окремих груп населення не переходить у площину суто бюрократичної сфери. Проте є приклади країн, які мають частково схожу з Україною систему підпорядкування медичних закладів міністерствам та відомствам.
Інформаційні довідки, підготовлені Європейським інформаційно-дослідницьким центром на запити народних депутів України
Читати:
Діяльність Європейського інформаційно-дослідницького центру координується Лабораторією законодавчих ініціатив за підтримки програми USAID “Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом “Східна Європа”.