Третя сесія Української школи політичних студій 2016 року

22-25 вересня у Львові відбулась Третя сесія XI набору Української школи політичних студій.

14370069_1119172774841767_2343036113917639267_n

Відкрила ІІІ сесію Світлана МАТВІЄНКО, Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, з короткою розмовою з учасниками про довіру. Кожен мав змогу розповісти про свій досвід роботи у команді над створенням національної ідеї, що було завданням до ІІІ Сесії.

Перший день навчання продовжився зустріччю у Львівській міській раді з Андрієм САДОВИМ, міським головою м. Львова. Пан Садовий розповів про проект «Львів 2020», відповів на питання учасників щодо актуальних проблем міста, а також шляхів їх вирішення, зокрема про проблему сміттєзвалищ.

Другий день ІІІ Сесії УШПС розпочався лекцією Лани АКАР, Гендерного радника Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ, про роль жінок у політиці. Учасники мали змогу дізнатися про те, як гендер впливає на досягнення у політиці і про особливості гендерної стратифікації у світі загалом та в Україні зокрема.

Ярослав ГРИЦАК, директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І. Франка, професор Українського Католицького Університету, д.і.н. та багаторічний лектор Школи, провів лекцію на тему «Як нам подолати історію?». Пан Ярослав вкотре наголосив, що для побудови успішної України нам бракує політичної волі.

Важливою частиною навчальної програми Львівської сесії є лекція Ігоря ДЕРЕВ’ЯНОГО, історика, старшого наукового співробітника Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» про міфи українського визвольного руху, яка завжди відбувається в стінах музею.

Наступного дня учасники мали змогу презентувати завдання, над яким вони працювали усією групою, а саме створення національної ідеї. Експертну оцінку щодо їх роботи висловив Тарас ВОЗНЯК, редактор журналу «Ї» та культуролог, який також прочитав лекцію на тему «У пошуках національної ідеї».

Третій день Сесії продовжився лекцією заступника генерального директора з питань стратегічного розвитку клініки ISIDA, випускника УШПС 2006 року Олега Петренка. Олег розповів про його бачення реформи охорони здоров’я, над реалізацією якого він багато років працює.

Євген БИСТРИЦЬКИЙ, Завідувач відділу філософії культури, етики і естетики Інституту філософії НАН України, д.ф.н. з лекцією «Мораль та політика» змусив учасників поміркувати над принципами, якими вони керуються при оцінці суспільно-політичних подій.

Українська школа політичних студій йде в ногу з часом, тому деякі лекції відбуваються за допомогою відеозв’язку, як-от лекція Мирослава Мариновича, Віце-ректора з питань призначення та місії Українського Католицького університету, на тему «Моральнісність політичного процесу».

Цього року запрошеним іноземним лектором став Владислав ІНОЗЄМЦЕВ, Директор Центру досліджень постіндустріального суспільства, з лекцією «Європейська Україна в 2030 році: оптимальні форми і реалістичні результати інтеграції в ЄС».

Підбив підсумки останньої навчальної Сесії почесний директор Української школи політичних студій Ігор КОГУТ.

Наступного разу учасники зустрінуться вже в Страсбурзі з візитом до Ради Європи під час Всесвітнього Форуму за Демократію.

14448789_733771310097444_881767795384767498_n

Залишити відповідь