Міські зібрання у форматі Town Hall Meetings “Пошуки шляхів подальшого використання сміттєзвалища у с. Коржі”

new_rada_lzi

30 червня у смт. Баришівка відбулися міські зібрання у форматі Town Hall Meetings на тему «Пошуки шляхів подальшого використання сміттєзвалища у селі Коржі».

Захід організовано Лабораторією законодавчих ініціатив  спільно з Лігою Інтернів в рамках проекту Модельний округ за підтримки Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» за ініціативою народного депутата України Павла Різаненка.

Павло Різаненко (стоїть)

Павло Різаненко (стоїть)

Зі вступним словом до учасників звернувся народний депутат Павло Різаненко, наголосивши на актуальності та важливості пошуку згоди щодо подальшого використання сміттєзвалища та закликав представників громад с. Березань, смт. Баришівка, с. Коржі та представників органів місцевого самоврядування до активної дискусії, аби «зрушити із мертвої точку» одну із актуальних проблем району.

Олександр Заславський

Олександр Заславський

Заступник Голови Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Олександр Заславський ознайомив учасників із методологією проведення заходу, навівши приклади застосування технології Town Hall Meetings за кордоном та в Україні.

THM

Аби підготувати учасників до обговорення сценаріїв, експерт заходу, доцент кафедри фізичної географії та геоекології Національного університету ім. Т. Шевченко, кандидат хімічних наук Валерій Михайленко розповів про сучасні наукові методики менеджменту сміттєзвалищ та поділився відповідним досвідом, який реалізується у Балтійських країнах та у Скандинавії.

THM

Більше 50 учасників впродовж кількох годин бурхливо дискутували щодо альтернатив майбутнього впорядкування сміттєзвалища, починаючи зі встановлення сортувальної лінії, аж до побудови сміттєпереробного заводу.

vote2

Варіант політики №1 – залишити статус кво – виявився неприйнятною альтернативою як для представників громад, так і для депутатів місцевого рівня. Тому колективно було прийнято рішення не голосувати за цю альтернативу. Зрештою, найбільша кількість голосів була віддана на користь варіанту політики №3, який передбачає у майбутньому побудову міні-переробного заводу на кошти інвестора.  
dsc_9316

Фото: Олександр Коваленко

Наприкінці заходу громадяни заслухали презентацію від представників інвестора, які були присутні на заході та представили можливості реалізації конкретних проектів на сміттєзвалищі с. Коржі.

За детальнішою інформацію просимо звертатися за телефоном: (044) 531 37 68.

Інформація щодо поточного стану сміттєзвалища та сценарії вирішення проблеми, запропоновані до обговорення, доступні за посиланням:
Опис проблеми

Сценарій 1. Статус кво.

Сценарій 2. Повернення землі в комунальну власність.

Сценарій 3. Побудова міні-заводу з переробки сміття.

Сценарій 4. Впровадження місцевого плану дій.

Залишити відповідь