Навчальний візит УШПС до Варшави на тему «Кібер-безпека в енергетиці»

Випускники УШПС взяли участь у навчальному візиті до Варшави на тему «Кібер-безпека в енергетиці», що було організовано Casimir Pulaski Foundation за сприяння Української школи політичних студій.

Серед запрошених експертів були:

  • Томаш Даборовські (Центр східноєвропейських досліджень),
  • Мірослав Май (Cybersecurity Foundation),
  • Йоханна Кулеша (Університет Льодзя).

Актуальною темою було і обговорення російсько-українського конфлікту з польської точки зору (Збігнєв та Катажина Пісарські, Ян Пєкло).
Учасник семінару Діонісій Каплін зазначає:

«Ця тема зараз як ніколи актуальна в Україні. Під час військових конфліктів між країнами особливої уваги потребує безпека енергетичних систем. В сучасному суспільстві ми занадто сильно залежимо від електроенергії як споживачі, не говорячи вже про цілковиту залежність економічних потужностей».

img-7926
На думку іншого випускника УШПС Олександра Маріковського, підсумком, що має покликати до дії, є теза, що Україна є слабкою технологічно і потребує удосконалення власного захисту у інформаційній сфері, модернізації захисних механізмів у кібербезпеці та отримання додаткового досвіду розвинутих країн. Україна грає особливу роль у критичній інфраструктурі спільного енергетичного захисту ЄС, але не має права зловживати цим.
Єгор Чернєв продовжує думку:

«Зараз функції забезпечення національної енергетичної безпеки України фактично виконує ЄС, пропонуючи мало не єдиний обґрунтований механізм поставок газу не напряму з Газпрому».

img-8189
Навчальний візит відбувся в рамках проекту «(Кібер)безпека української енергетичної інфраструктури», що впроваджується Casimir Pulaski Foundation (Польща) за партнерської підтримки Української школи політичних студій.

Залишити відповідь