Тренінг-інструктаж з підготовки Shadow Reports

“25 березня 2016 року в Києві відбувся тренінг-інструктаж з підготовки Shadow Reports для громадських експертів.
Організація та проведення тренінгу з підготовки Shadow Reports є частиною проекту, що його реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив в рамках Програми USAID “РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом Східна Європа.
В якості тренера виступив експерт з аналізу політики, к. ф. н. Роман Кобець.
Роман Васильович почав з визначення формату Shadow Report
Це моніторинг та оцінка державної політики. При цьому, моніторинг – це продукування інформації стосовно причин і наслідків альтернатив політики і державних програм, дає відповідь на питання: «Що сталося і чому?», в той час як оцінювання – створення інформації щодо дієвості політики, відповідає на питання: «Що це дає?».
Також п. Роман окреслив основні структурні компоненти, які має містити доповідь.
Перш за все, мусять бути окреслені головні проблеми / виклики в державній політиці в обраній сфері. Важливо вказати чи цілі та завдання чинної державної політики (законодавство, документи та дії уряду парламенту, органів виконавчої влади та їх територіальних органів)  і політики відповідають викликам та головним проблемам сьогодення, чи добре / чітко визначена та спланована  державна політика у сфері, чи належним чином  виконуються заходи державної політики, чи її результати здійснюють суттєвий вплив на стан тих проблем на вирішення яких вона спрямована.
У роботі тренінгу взяли участь експерти таких організацій як:
  • Громадський люстраційний комітет,
  • Реанімаційний пакет реформ,
  • Центр політичних студій та аналітики,
  • DiXi Group,
  • Фундації “Відкрите суспільство” та ін.
Послуговуючись запропонованою методологією відібрані експерти підготують альтернативні доповіді щодо реалізації державної політики та презентують їх у комітетах Верховної Ради України.
За детальнішою інформацією просимо звертатися за телефоном: (044) 531 37 68

Залишити відповідь