Ми працюємо, щоб люди могли комунікувати, — С. Матвієнко

Діалог у студії Громадського радіо зі Світланою Матвієнко, головою Ради Лабораторії законодавчих ініціатив та кураторкою Школи політичних студій, про набір до УШПС 2016 року

Повний підкаст розмови можна послухати за посиланням 

Ірина Соломко: Коли закінчується другий тур і розпочнеться навчання? Бо відкрию секрет, що ми з Оленою — учні Школи політичних студій і радимо всім вступати.

Світлана Матвієнко: 15 березня ми закінчуємо 2-ий тур, і перша сесія відбудеться в кінці квітня.

Ірина Соломко: Кожного року набирається близько 30-ти людей? Це мінімум 400 людей пройшли ваші руки. Є ризики, що якість кожного нового набору гірша?

Світлана Матвієнко: Ми маємо з кого вибирати: зараз є близько 350-ти випускників, проте конкурс кожного року стає більшим. І якість людей тільки покращується.

Ірина Соломко: А хто найбільш активний?

Світлана Матвієнко: Ми набираємо 6 категорій. Бізнесмени, державні службовці, політики, представники громадськості і наукової сфери, журналісти і представники юридичної спільноти. Найбільш активними я б назвала клас політиків і юристів.

Олена Трибушна: Як ви відбираєте цих людей?

Світлана Матвієнко: Ми набираємо людей віком до 35-ти років, які мають досягнення у своїй сфері і відповідний набір цінностей. Ми все-таки формуємо більше горизонтальну мережу, яка працює на те, щоб люди з різних секторів могли комунікувати.

Ірина Соломко: Якщо говорити про програму, вона кожного разу однакова?

Світлана Матвієнко: Певні зміни відбуваються, в Україні ми маємо три сесії: у Києві, Одесі та Львові. Не сказала б, що набір лекторів є сталим. Але ми намагаємось обирати найкращих фахівців у кожній сфері, і лектори можуть повторюватись.

Ірина Соломко: Які ще є проекти, окрім Української школи політичних студій?

Світлана Матвієнко: Є багато проектів. Минулого року ми розпочали реалізацію проекту «Школа лідерів громад». Починали для того, щоб місцеві активісти спробували себе на виборах. Близько 70-ти зі 105-ти людей спробували себе на виборах, і ми маємо хороші результати.

Ірина Соломко: Якщо говорити про школу місцевого самоврядування, чи слідкуєте ви за діяльністю цих депутатів?

Світлана Матвієнко: Ми слідкуємо, але для того, щоб оцінювати, часу пройшло ще дуже мало.

Залишити відповідь