Тренінг «Ефективне залучення до законодавчого процесу»

22 січня в Києві відбувся тренінг «Ефективне залучення до законодавчого процесу».
У якості тренера виступив Роман Кобець, аналітик політики, кандидат філософських наук, керівник Європейського інформаційно-дослідницького центру при Верховній Раді України. Тренінг організовано Лабораторією законодавчих ініціатив у співпраці з Лігою інтернів в рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.
Тренінг пройшли 20 учасників програми стажування у Верховній Раді України. В результаті тренінгу слухачі отримали навички визначати можливі інструменти громадського впливу на різних етапах законодавчого процесу та ефективно впливати на законодавчий процес.
Роман Васильович розпочав із загального огляду стадій законодавчого процесу, розглянувши:
  1. внесення (подання) законопроекту до парламенту;
  2. попередній розгляд і обговорення законопроекту у парламенті;
  3. обговорення, прийняття рішень щодо законопроекту на пленарних засіданнях Верховної Ради України, тобто прийняття закону або відхилення законопроекту;
  4. підписання, офіційне оприлюднення закону та набрання ним чинності.
У лекції також йшлося про процедурні моменти підготовки законодавчої ініціативи, а також просування вже готового законопроекту від реєстрації (через суб’єктів законодавчої ініціативи) до експертизи та розгляду в парламенті.
Наступна частина тренінгу стосувалася ключового елементу ефективності залучення громадськості до законодавчого процесу – аналізу того, інтереси яких сегментів суспільства зачіпає рішення передбачене у драфті закону.
У зв’язку з цим, постає необхідність спочатку вдатися до аналізу заінтересованих осіб (стейкхолдерів), аби зрозуміти кого саме варто залучати і хто зможе ефективно вплинути на подальше просування закону. Учасники тренінгу мали можливість здобути практичні навички визначати впливовість стейкхолдерів, виконавши практичну вправу запропоновану тренером.
Проведення інтерактивних тренінгів для молоді є частиною проекту, що його реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив в рамках Програми USAID “РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво”.
За детальнішою інформацією просимо звертатися за телефоном: (044) 531 37 68.
 версiя для друку Наверх  наверх
 надiслати лiнк  У попереднiй роздiл

Залишити відповідь