Семінар Школи лідерів громад

22-24 січня 2016 року у Києві відбувся заключний семінар Школи лідерів громад, у якому взяли участь усі учасники літніх семінарів Школи, які були обрані до органів місцевого самоврядування на місцевих виборах, що відбулись у жовтні 2015 року.

Школа лідерів громад – програма Української школи політичних студій, організована за ініціативи та підтримки Міжнародного фонду «Відродження» влітку 2015 року до місцевих виборів. До участі в Школі були відібрані активні представники громадянського суспільства та волонтерських ініціатив з різних регіонів України із врахуванням ґендерної квоти.

Після навчання в Школі лідерів громад, де взяли участь 105 чоловік, з 67 учасників, які балотувалися на виборах, 28 набрали потрібну кількість голосів і пройшли у ради різних рівнів.

1518_953353094732632_8170559861268956345_n
Після вітального слова від Ігоря КОГУТА, Директора Української школи політичних студій, навчальну програму розпочав Ігор КОЛІУШКО, Засновник та голова Центру політико-правових реформ, експерт з публічного права. Він розповів про місцеве самоврядування та зміни, що передбачені реформою. Також торкнулися теми змін до конституції в розрізі децентралізації.

Продовжив семінар Ігор ПАРАСЮК, експерт з децентралізації, менеджер проектів Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво». Він розповідав, як пропоновані зміни до Конституції України можуть змінити тренди розвитку міст. Пан Ігор наводив приклади міст, в яких передбачена енергоефективність, зручне пересування людей з обмеженими можливостями, раціональний поділ на зони.

Ключовим принципом змін він назвав креативність, яка здатна перетворити місто на комфортне для проживання його мешканців. Важливим було також питання того, як зміни до Конституції можуть вплинути на реорганізацію та перетворення міста. Парасюк також нагадав депутатам про міжнародні акти та постанови про місцеве самоврядування.

Другий день почався з виступу Василя ГАЦЬКА, Голови партії «Демократичний Альянс», який поділився досвідом боротьби із корупцією зсередини. Василь розповідав про потенційні корупційні схеми в комунальних підприємствах, які потрібно розкривати, також наголошував на важливості комунікації своїх дій як місцевої влади населенню.

Народні депутати Ганна ГОПКО, Остап ЄДНАК, Олена СОТНИК розмірковували разом з учасниками про децентралізацію на шляху трансформації України. Вони також розказали, як важливо формувати команду та мати належну підтримку для втілення планів.

Учасники також взяли участь у практичному занятті – Town Hall Meeting, або міські зібрання. Міські зібрання є одним з прогресивних інструментів залучення громадян до участі в процесі прийняття рішень, який широко використовується за кордоном. Учасники мали змогу обговорити три сценарії за технічної підтримки Ліги інтернів Верховної Ради та проекту USAID «РАДА».

dsc_0218
В рамках доповіді «Депутатська етика» Юлія ТИЩЕНКО, керівник програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень, дала учасникам низку корисних порад про етичні засади діяльності депутатів місцевих рад, серед яких інформування виборців про програму не рідше одного разу на рік, інформування про результати звіту, участь у громадських слуханнях, вивчення громадської думки, дотримання регламенту тощо.

Роберт ХОРОЛЬСЬКИЙ, експерт з міжнародного права, прочитав лекцію на тему «Угода про Асоціацію: регіональні аспекти». Роберт розповів, як читати Угоду та як з нею працювати та продемонстрував, як можна використовувати її положення для регіонального розвитку.

Олена МАСЛЮКІВСЬКА, менеджер проекту Канадського уряду «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку», актуалізувала питання про державно-приватне партнерство для покращення інфраструктури та надання послуг населенню, висвітливши алгоритм рішень щодо впровадження ДПП.

Залишити відповідь