На що спрямувати політику контролю над тютюном в Україні (Policy Paper)

Logo_main

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), тютюн вбиває до половини своїх споживачів: щорічно в світі більше 5 мільйонів людей помирає від наслідків безпосереднього споживання тютюну і більше 600 тисяч гине через перебування під впливом вторинного тютюнового диму.

Як відзначає Світовий Банк, вживання тютюну є значною перешкодою для розвитку по всьому світу. Пов’язані з курінням хвороби створюють важкий економічній тягар для країн і коштують мільярди доларів щороку через втрату продуктивності праці, передчасні смерті досвідчених працівників і більш високі витрати на охорону здоров’я. На лікування пов’язаних з курінням захворювань в глобальному масштабі витрачається 2,1 трильйона доларів США шляхом прямих і непрямих витрат системи охорони здоров’я.

Для протистояння тютюновій епідемії в 2003 році було ухвалено Рамкову конвенцію із боротьби проти тютюну – перший у світі міжнародний правовий договір у сфері громадського здоров’я, що накладає юридичні зобов’язання. Мета цієї Конвенції та її протоколів полягає в захисті нинішнього та прийдешніх поколінь від руйнівних наслідків для здоров’я людей, а також від соціальних, екологічних і економічних наслідків споживання тютюну й впливу тютюнового диму. Це має бути зроблено за допомогою заходів боротьби проти тютюну на національному, регіональному й міжнародному рівнях, які здатні постійно та істотно скорочувати поширеність уживання тютюну й впливу тютюнового диму.

Україна ратифікувала Рамкову Конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну у 2006 році.

У дослідженні аналізується сучасний стан політики контролю над тютюном в Україні; розглядається політика контролю над тютюном в Європейському Союзі; досліджується законодавство України у сфері контролю над тютюном та стан виконання вимог законодавства; аналізується динаміка поширеності тютюнокуріння та пов’язаних з ним захворюваності та смертності; досліджуються вади чинної політики контролю над тютюном в Україні; розглядаються ключові стейкхолдери; пропонуються варіанти вирішення проблеми.

Читати На що спрямувати політику контролю над тютюном в Україні (Policy Paper)

 

Підготовка аналітичних матеріалів у форматі Policy Paper  є частиною проекту, який реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив в рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.