Відновлення прав жертв політичних репресій (Policy Paper)

Logo_main

Встановлення та панування тоталітарного комуністичного режиму в Україні впродовж 1918-1990 рр. супроводжувалося масовими репресіями та терором. Так, за більш ніж 70 років було вбито, депортовано, засуджено за політичними статтями та піддано іншим видам репресій щонайменше вісім з половиною мільйонів осіб.

Відновлення незалежної держави Україна, визначення нею демократичного шляху розбудови політичної системи поставило перед нею також завдання відновити соціальний статус її громадян, що свого часу постраждали від незаконних переслідувань та репресій. Перш за все, мова йде про відновлення довіри до держави.

У дослідженні аналізується міжнародна практика роботи з пам’яттю; розглядається сучасна державна політика та ключові проблеми; розглядаються ключові зацікавлені сторони процесу; пропонуються варіанти вирішення проблеми.

 

Читати Відновлення прав жертв політичних репресій (Policy Paper)

 

Підготовка аналітичних матеріалів у форматі Policy Paper  є частиною проекту, який реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив в рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.