Як подолати зволікання з державними закупівлями у сфері охорони здоров’я у 2015 році (Policy Paper)

Logo_main

Після зриву державних закупівель у сфері охорони здоров’я 2014 року експерти запропонували передати повноваження проведення закупівель від Міністерства охорони здоров`я України до спеціалізованих міжнародних організацій (ВООЗ, ЮНІСЕФ тощо).

Закон, який визначає такий механізм передачі повноважень, набрав чинності 16 квітня 2015 року. Станом на початок липня 2015 року МОЗ не передав повноваження щодо закупівлі ліків до міжнародних організацій. Державні закупівлі за національною процедурою МОЗ також не проводились. Отже, протягом першого півріччя 2015 року МОЗ не провів жодної процедури закупівлі ліків, необхідних пацієнтам.

За офіційною версією МОЗ, затримка передачі повноважень сталася через складність розробки прийняття підзаконних актів, необхідних для виконання закону. Загалом потрібно прийняти одну нову постанову КМУ та внести зміни до одинадцяти підзаконних актів. Натомість, громадські об’єднання пацієнтів вважають, що три місяці міністерству було достатньо для розробки всіх необхідних документів.

У дослідженні розглядаються ключові стейкхолдери у питанні державних закупівель у сфері охорони здоров’я, аналізуються причини зриву закупівель, досліджуються наслідки проблеми, їх масштаб та гострота, обмірковується державна політика щодо вирішення проблеми державних закупівель у сфері охорони здоров’я.

 

Читати Як подолати зволікання з державними закупівлями у сфері охорони здоров’я у 2015 році (Policy Paper)

 

Підготовка аналітичних матеріалів у форматі Policy Paper  є частиною проекту, який реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив в рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.