Європейська інтеграція у сфері конкуренції та державної допомоги

На сьогодні основу державної підтримки суб’єктів господарювання в Україні складають десятки відповідних бюджетних програм, державних цільових програм, понад 150 норм законодавства, що передбачають пільги зі сплати податків (зборів, обов’язкових платежів). Серед механізмів надання підтримки – видатки державного бюджету, податкові пільги, надання державних гарантій для забезпечення виконання боргових зобов’язань за запозиченнями суб’єктів господарювання.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом передбачає реформування механізму державної підтримки відповідно до правил Європейського Союзу. Суть цих правил полягає у захисті економічної конкуренції від надмірного, неефективного державного втручання в ринкову економіку. Такий підхід є досить новим для України. Разом з тим, його успішне впровадження сприятиме розвитку конкуренції, реалізації дієвої промислової полі-тики, ефективному та прозорому використанню бюджетних коштів та інших державних і місцевих ресурсів. Першим кроком у впровадженні цих правил стало прийняття в липні 2014 року Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

У цій брошурі викладено суть правил ЄС щодо забезпечення конкуренції та надання державної допомоги та представлено ключові складові нового закону.

 

Ознайомитись із документом Європейська інтеграція у сфері конкуренції та державної допомоги

 

Цю публікацію було створено за підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації повну відповідальність несе ГО «Лабораторія законодавчих ініціатив». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.

Проект «Рада за Європу» має на меті підвищення рівня знань про ЄС, зокрема про впровадження Угоди про Асоціацію та співпрацю між Україною та ЄС, серед народних депутатів України та представників місцевого самоврядування шляхом проведення серії семінарів-круглих столів та інших заходів.