Тренінг «Залучення громадськості до вироблення політики на національному та місцевому рівнях в контексті європейської інтеграції»

26 квітня у м. Києві в рамках проекту «Роль організацій громадянського суспільства в європейській інтеграції: дієва взаємодія за допомогою ефективного залучення» та за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду  відбувся тренінг «ЗАЛУЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО ВИРОБЛЕННЯ ПОЛІТИКИ НА НАЦІОНАЛЬНОМУ ТА МІСЦЕВОМУ РІВНЯХ В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ».

 

У тренінгу взяли участь представники громадських організацій з Києва, Донецька, Львова, Чернігова, Житомира та Дніпропетровська.

Під час тренінгу учасникам були представлені принципи, етапи та передумови участі громадськості у процесі вироблення політики. Учасники ознайомилися з практичними інструментами оцінки умов та ризиків для ефективної участі, обговорили основні форми залучення громадськості в рамках українського законодавства, їх проблемні аспекти та шляхи вдосконалення. Особливу увагу було приділено роботі громадських рад: були обговорені можливі критерії для відбору громадських організацій та можливості покращення роботи цього інституту. Також під час тренінгу були представлені успішні громадські кампанії та приклади співпраці влади та громадськості на національному та місцевому рівнях в Україні.

 

Серед іншого, організатори представили досвід з впровадження в Україні механізму Town Hall Meeting – одного з найефективніших механізмів залучення громадян до вироблення політики. Насамкінець, учасники мали змогу ознайомитись з роботою українських НУО в рамках Форуму громадянського суспільства європейської політики Східного Партнерства.

Тренінг вели Естер Хертей, консультант з правових питань (European Center for Not-for-Profit Law, Угорщина), Олександр Заславський, експерт Лабораторії законодавчих ініціатив та Андрій Когут, програмний координатор Лабораторії законодавчих ініціатив. Також під час тренінгу виступилаАстгік Інжеян, представниця ініціаторів проекту – Міжнародного центру розвитку людини (Вірменія).

 

Проект «Роль організацій громадянського суспільства в європейській інтеграції: дієва взаємодія за допомогою ефективного залучення» здійснюється International Center for Human Development  (Вірменія) у партнерстві із країнами Вишеградської четвірки: Institute for Public Affairs (Словаччина), Policy Association for an Open Society (Чехія), European Center for Non-for-Profit Law  (Угорщина), Association Integration and Development (Польща) та двома державами-членами Східного партнерства: Лабораторія законодавчих ініціатив (Україна) та Georgian Foundation for Strategic and International Studies (Грузія).

Метою проекту є сприяння процесам європейської інтеграції в країнах Східного партнерства шляхом:
• Надання доступу до унікального досвіду та знань країн Вишеградської групи для посилення ролі громадянського суспільства в процесах європейської інтеграції;
• Посилення інституційної спроможності організацій-партнерів в країнах Східного партнерства.

Додаткова інформація за електронною поштою: info@laboratory.kiev.ua 

 

Залишити відповідь