ВІДБУВСЯ СЕМІНАР ДЛЯ ЛІДЕРІВ ЄВРОКЛУБІВ ДОНЕЧЧИНИ ТА ЛУГАНЩИНИ

25 лютого  під час семінару, який відбувся в місті Донецьку, керівники Євроклубів Донецької та Луганської областей мали нагоду обмінятися досвідом, поділитися планами на майбутнє  та обговорити важливі питання діяльності Євроклубів. Семінар проводився в рамках проекту «Підтримка регіональних Євроклубів», що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні та виконується ГО «Лабораторія законодавчих ініціатив».

Склад учасників був досить репрезентативним: євроклуби з районних центрів, сільської місцевості та м. Донецьк. Саме тому розмова вийшла змістовною та цікавою для всіх.

Абсолютна більшість керівників Євроклубів – вчителі загальноосвітніх навчальних закладів. Незважаючи на високе педагогічне навантаження, вони знаходять час і можливості для організації ігор, вікторин, дебатів та змагань. При тому, що життя місцевих Євроклубів є досить насиченим, а іноді навіть одержує підтримку від органів влади, євроклубівцям необхідно більше подорожувати як по Україні, так і закордон,  відзначили учасники семінару.

Традиційно, один з компонентів семінару був присвячений обговоренню ролі виховання європейських цінностей в роботі Євроклубів. Учасники розглянули практичні приклади дотримання основних цінностей в повсякденному житті європейських країн. Вони поділилися думками про те, яка форма роботи Євроклубу найкраще сприяє поширенню дотримання фундаментальних цінностей, закріплених Лісабонським договором :

• людської гідності,
• свободи,
• демократії,
• рівності,
• верховенства права,
• поваги до прав людини.

У другій частині семінару учасники практично освоїли сучасний формат проведення рольових ігор та дебатів «Свідомий вибір». Темою для гри стала оптимізація (удосконалення) роботи євроклубів. Спочатку відбувся мозковий штурм, в результаті якого була визначена проблема та можливі варіанти її вирішення. На другому етапі команди обрали кожна свій варіант і ґрунтовно їх опрацювали для того, щоб на третьому етапі переконати один одного у правильності свого варіанту.

Проект «Підтримка регіональних Євроклубів України» фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні та виконується громадською організацією «Лабораторія законодавчих ініціатив».
 версiя для друку Наверх  наверх
 надiслати лiнк  У попереднiй роздiл

 

Залишити відповідь