ІГОР КОГУТ: ОЧІКУЄМО, ЩО ЄС БУДЕ ДОСТАТНЬО ПОСТУПЛИВИМ В НИНІШНІХ НЕПРОСТИХ ГЕОПОЛІТИЧНИХ УМОВАХ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПІДПИСАТИ УГОДУ ПРО АСОЦІАЦІЮ З УКРАЇНОЮ (ТЕЛЕКАНАЛ РАДА)

Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут вважає, що 2013 рік буде вкрай важливим для України в аспекті євроінтеграції. Про це він заявив під час передачі «Власний погляд» на телеканалі Рада: «Цього року ми будемо мати цілу низку дуже важливих подій, як то саміт Україна-ЄС 25 лютого або ж Саміт Східного партнерства, що відбудеться у листопаді. Президент Янукович у Давосі висловився з припущенням, що Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі між Євросоюзом та Україною буде підписана якраз на Саміті Східного партнерства».

Разом з тим, експерт висловив сумніви щодо готовності України до нового кроку інтеграції з ЄС: «Події, які зараз відбуваються в Страсбурзі під час роботи Парламентської Асамблеї Ради Європи, і події внутрішньої політики змушують нас поставити кілька знаків питання – чи ми самі готові до асоціації». У своєму програмному Генеральний Секретар Ради Європи означив основні фактори, на які перш за все звертатиме увагу його організація: боротьба з корупцією, діяльність парламенту та функціонування судової системи. З усіма цими чинниками в Україні існують певні проблеми (про що свідчить хоча б той факт, що Україна – входить до п`ятірки країн, звідки йде найбільше звернень до Європейського Суду з прав людини).«Комісар Фюле на Парламентській Асамблеї Ради Європи  ще раз наголосив на одному з основних принципів відносин ЄС з сусідами – “більше за більше”. Більше просувань у реформах – більше допомоги від Євросоюзу. Але за умови політичних пристрастей всередині України реальних досягнень у реформах просто не видно», – звертає увагу Ігор Когут. На його думку, той факт, що саміт Україна-ЄС був перенесений з минулого року на рік нинішній – це сигнал про те, що якщо Україна не буде дотримуватися зобов`язань, з нею просто не будуть далі говорити: «Насправді Європейський Союз ще раз продемонстрував волю до комунікації з Україною, формальної та неформальної, але лише за умови виконання нею встановлених порядків денних».Також, на думку Голови Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, Саміт Україна-ЄС буде швидше технічним: «Звичайно, в аспекті оцінювання виконання порядку денного Угоди про асоціацію (в тому числі – порядку денного щодо спрощення візового режиму), можливо ми отримаємо певні етапні результати. Але основні ключові позиції фіналізуватимуться вже в травні».

«Перспектива кількох важливих зустрічей протягом року породжує великі очікування, що Європейський Союз буде достатньо поступливим в нинішніх непростих геополітичних умовах для того, щоб підписати Угоду про асоціацію. Адже нам треба дати новий поштовх та перспективу своїм відносини з Євросоюзом», – підсумовує Ігор Когут.

 версiя для друку Наверх  наверх
 надiслати лiнк  У попереднiй роздiл

Залишити відповідь