МІСЦЕВІ РЕФЕРЕНДУМИ: ПРОФІЛЬНИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ БУДЕ ДООПРАЦЬОВУВАТИ ВЖЕ НОВА РАДА (ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ У ЧЕРНІГОВІ)

10 жовтня у Чернігові, в експертному клубі «Чиста політика» відбулась прес-конференція, присвячена завершенню проекту «Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні», який в рамках коаліційної співпраці реалізовує Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень спільно з Лабораторією законодавчих ініціатив в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа.

За словами Євгенія Романенка, керівника проекту, головною ідеєю коаліційної співпраці громадських організацій з 8 областей України стало поєднання експертного потенціалу регіонів для напрацювання рекомендацій до законопроекту «Про місцевий референдум» (р.н. 7082), який ухвалено парламентом у першому читанні 19.04.2011 р. Насамперед, зусилля представників громадськості та зацікавлених органів місцевої влади спрямовувалися на включення в проект нормативного документу положень, які б розширили можливості впливу громадян на вирішення питань місцевого значення за ініціативою громадськості. «Аналітичний етап – всебічний аналіз законопроекту, проведення фокус-груп, експертних опитувань та тематичних «круглих столів» – дозволив напрацювати комплекс узгоджених рекомендацій, які формалізовані як в окремих аналітичних звітах, так у вигляді зведених рекомендацій до проекту закону. Всі напрацьовані аналітичні матеріали розміщувалися в регіональних ЗМІ», – відзначив  Євгеній Романенко.

Не менш важливою складовою проекту стало проведення широкої просвітницької кампанії на місцевому рівні з метою популяризації місцевого референдуму як ефективного інструменту прямої демократії. За словами Геннадія Максака, керівника Поліського фонду, найбільш резонансним заходом в цьому напрямку стало проведення наприкінці липня міні-референдуму в м. Чернігові. «Слід підкреслити, що саме після нашого заходу ряд політичних сил почав активно артикулювати тематику місцевих референдумів та акцентував на них увагу при складанні передвиборчих програм», – сказав Геннадій Максак.

Але фінальний і найголовніший етап проекту – імплементація напрацьованих рекомендацій – ще попереду. На цьому наголосив Олександр Заславський, експерт Лабораторії законодавчих ініціатив, яка виступає координатором коаліції та забезпечує комунікацію з Верховною Радою України. «Ситуація, яка на сьогодні склалась з законопроектом про місцевий референдум, полягає в тому, що в Комітеті з державного будівництва та місцевого самоврядування, як з об’єктивних, так і з політичних причин, ще не відбулося жодного засідання утвореної робочої групи по цьому питанню. Це означає, що законопроект автоматично включається до порядку денного наступної сесії вже нової Верховної Ради як такий, що пройшов перше читання. Відповідно, доопрацьовувати його буде Комітет у новому складі. І ми будемо лобіювати пропозиції громадських експертів вже після затвердження нового складу Комітету. Сподіваємося, що на хвилі змін оновлені мандатоносці з завзяттям будуть доопрацьовувати цей законопроект», – зазначив представник ЛЗІ.

Проект «Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні» реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа. Реалізація компоненту «Підтримка місцевих ініціатив» програми «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що виконується Pact Inc., стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження».

 версiя для друку Наверх  наверх
 надiслати лiнк  У попереднiй роздiл

Залишити відповідь