ЗАКОНИ У ВЕРЕСНІ 2012 (ВКЛЮЧАЮЧИ ПОЗАЧЕРГОВУ СЕСІЮ 30 ЛИПНЯ 2012 РОКУ)

Протягом вересня-2012 та позачергової сесії, яка відбулася 30 липня, було прийнято 28 законів. За позачергову сесію депутати ухвалили 1 закон (інші є або ратифікаційними, або ж стосуються внесення змін до бюджету, у даній методиці моніторингу вони до уваги не беруться).

Ухвалені закони розподілилися тематично в залежності від головного комітету, який їх готував:

Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики – 8
Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин – 3
Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин – 3
Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності –  2
Комітет з питань економічної політики – 2
Комітет з питань національної безпеки і оборони – 2
Комітет з питань соціальної політики та праці – 2
Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією – 1
Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування –  1
Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки – 1
Комітет з питань правової політики – 1
Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва –  1
Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів – 1

Найпродуктивнішим суб’єктом законодавчої ініціативи у вересні стали народні депутати України, з ініціативи яких в цілому було ухвалено 14 законопроектів. Ініціаторами 8-и законів виступили представники фракції Партії регіонів, ще 5-ти –  міжфракційні групи депутатів. Також був ухвалений 1 законопроект, ініційований представником фракції КПУ.Кабінет Міністрів України у вересні став ініціатором 12-ти законопроектів.
Крім того, за липень було підтримано 1 законопроект глави держави: «Про адміністративні послуги» з пропозиціями Президента України від 17.07.2012.
Також у вересні був підтриманий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо функціонування платіжних систем та розвитку безготівкових розрахунків)», ініційований Національним банком України.
У вересні жоден законопроект не здобув підтримки всіх парламентських фракцій (востаннє таке голосування відбулося у травні 2012р.) .Фракції «БЮТ – Батьківщина» та «Наша Україна – Народна самооборона» за місяць не підтримали жодного законопроекту.

Фракція КПУ  не підтримала 5 законопроектів, а група «Реформи заради майбутнього» не підтримала 4 законопроекти. Партія регіонів та фракція Народної Партії традиційно голосували за всі закони.

У вересні також вирішилася доля 8-и законопроектів, ухвалених парламентом протягом минулих місяців. Так з пропозиціями Президента України були прийняті в цілому закони:

• «Про адміністративні послуги» з пропозиціями Президента України від 17.07.2012
• «Про державні лотереї в Україні» з пропозиціями Президента України від 17.08.2012
• «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення» з пропозиціями Президента України від 20. 06. 2012
• «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» з пропозиціями Президента України від 15.08.2012
• «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про охорону праці» з пропозиціями Президента України від 26.07.2012
• «Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”» з пропозиціями Президента України від 14.08.2012
• «Про аквакультуру» з пропозиціями Президента України від 19.07.2012
• «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, та повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері зовнішніх зносин України» з пропозиціями Президента України від 15.08.2012

Яскравим свідченням помітного зниження якості законопроектів перед виборами є той факт, що серед ухвалених в цілому законопроектів (які проходили процедуру підготовки до другого читання) за вересень та позачергову сесію (30 липня) лише один був завізований Головним юридичним управлінням без зауважень. Також збільшилась частка законопроектів, які не просто потребують доопрацювання, а відверто суперечать діючим законам та/або Конституції України.

Аналіз законів не включає ратифікаційних законів та законів про ухвалення та внесення змін до Державного бюджету; на підсумкову кількість прийнятих законів може впливати також фактор президентського вето.

За більш детальною інформацією щодо парламентського моніторингу Лабораторії законодавчих ініціатив звертайтеся за телефоном  (+38044) 5313768  або електронною поштою (адреса: z.oleksandr[at]laboratory.kiev.ua). Контактна особа – Олександр Заславський.

Дані парламентського моніторингу за попередній період.

Законодавчі підсумки роботи Верховної Ради України у вересні 2012 року (таблиця).

Залишити відповідь