Практичний посібник з питань участі громадськості у процесі прийняття рішень на місцевому рівні. Посібник, було підготовлено з урахуванням рекомендацій, викладених у «Кодексі кращих практик громадської участі у процесі прийняття рішень» Ради Європи в межах реалізації проекту «Громадянин і держава: розвиток партнерства для ефективного урядування в Україні», що фінансувався Європейським Союзом і виконувався Британською Радою в Україні спільно з Асоціацією «Соціально-економічні стратегії та партнерства» і Лабораторією законодавчих ініціатив.
У публікації висвітлені:
- правові основи співпраці на місцях між органами влади та представниками громадянського суспільства,
- рівні залучення громадськості,
- цикл розробки і впровадження політичного рішення.
До посібнику також увійшли рекомендації до існуючого законодавства України в сфері співпраці громадськості з органами влади та практичний досвід учасників проекту з підготовки і реалізації міні-проектів спільно представниками громадянського суспільства і місцевих органів влади.
Публікація містить не лише теоретичні засади співпраці місцевих органів влади з громадянським суспільством, значна його частина присвячена ознайомленню з новітніми технологіями проведення заходів, що спрямовані на залучення громадськості до обговорення суспільно-важливих питань і прийняття рішень. Окрім висвітлення традиційних методів залучення громадськості до обговорення ідей і проблем, автори посібника також розкривають секрети декількох альтернативних методів.
Публікація:
Участь громадськості у процесі прийняття рішень на місцевому рівні
Участие общественности в процессе принятия решения на местном уровне
Використання матеріалів дослідження можливе лише за умови посилання на Британську Раду, Лабораторію законодавчих ініціатив та інших учасників проекту.
Веб-сторінка проекту «Громадянин і держава: розвиток партнерства для ефективного урядування в Україні»: http://www.britishcouncil.org/uk/ukraine-projects-citizen-and-state.htm/
Проект «Громадянин і держава: розвиток партнерства для ефективного урядування в Україні» фінансується Європейським Союзом в рамках Європейського інструменту сприяння демократії та правам людини і виконується Британською Радою в Україні спільно з Асоціацією «Соціально-економічні стратегії та партнерства» і Лабораторією законодавчих ініціатив.