ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ МІСЦЕВОГО РЕФЕРЕНДУМУ В ЧЕРНІГОВІ

27 липня Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень у співпраці з Лабораторією законодавчих ініціатив та за організаційного сприяння Чернігівського міського голови в рамках проекту “Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні” провів промо-захід, спрямований на популяризацію інституту місцевого референдуму.
Метою заходу стало поширення  інформації про одну з форм прямої демократії – місцевий референдум. Понад 200 учасників заходу мали можливість ознайомитись з його процедурами, експерти розповідали про переваги такого механізму. Крім того, під час заходу для наочності відбулось імпровізоване голосування щодо реальних проблем міста.

Як повідомив на брифінгу за підсумками міні-референдуму президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Геннадій Максак, захід став першим публічним кроком, спрямованим на формування в регіоні кола прихильників інструменту місцевого референдуму, та ознаменував завершення аналітичного етапу проекту, в рамках якого проводилися експертні опитування у фокус-групах. «Наше сьогоднішнє завдання – схематично показати учасникам заходу основні етапи та процедури референдуму, донести до широкого загалу інформацію про потужний інструмент залучення громад до вирішення місцевих проблем», – сказав Геннадій Максак. Він підкреслив, що результати голосування не матимуть юридичної сили, організатори не проводили підрахунок голосів для уникнення двозначного тлумачення мети заходу.

За словами Олександра Заславського, експерта Лабораторії законодавчих ініціатив (м. Київ), проект «Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні» є коаліційним та реалізується у 8 областях України організаціями, що входять в Мережу підтримки реформ. «У квітні 2011 р. Верховна Рада України у першому читанні ухвалила проект Закону „Про місцевий референдум”. Він містить ряд суттєвих недоліків. Як наслідок, навіть у разі його схвалення як закону він навряд чи розширить можливості впливу громадян на вирішення питань місцевого значення. Реалістичним шляхом вирішення викладеної проблеми учасники нашої коаліції бачать консолідований вплив громадськості, експертів та зацікавлених представників місцевого самоврядування на парламент з метою включення до зазначеного законопроекту положень, які уможливлювали використання механізму місцевого референдуму для вирішення проблем місцевих громад», – зазначив експерт. Крім того, Олександр Заславській розповів про співпрацю Мережі підтримки реформ з Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування щодо врахування рекомендацій, напрацьованих в рамках проекту.

В цілому мета заходу досягнута – понад дві сотні учасників ознайомилися як з самою ідеєю місцевого референдуму, так і її можливостями ефективного обговорення та вирішення проблемних питань громади. Самі питання, які виносилися на цей промо-захід, показали їх актуальність для міста, тому організатори сподіваються, що в разі прийняття відповідного закону вирішення вказаних проблем буде реально залежати від громади та мати обов’язкове рішення для органів місцевої влади.
Даний захід є частиною серії в межах проекту «Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні», який реалізується за підтримки спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа.Реалізація компоненту «Підтримка місцевих ініціатив» програми «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що виконується Pact Inc., стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження».

Дивіться також:

ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ ЗАСТОСОВАНО СУЧАСНУ МЕТОДИКУ ГРОМАДСЬКИХ ОБГОВОРЕНЬ “21ST CENTURY TOWN MEETING”.

 МІНІ-РЕФЕРЕНДУМ (TOWN HALL MEETING) З ОБГОВОРЕННЯ АКТУАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ ТА ІНШИХ АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ХЕРСОНУ.

Використані матеріали: Північний вектор.

 версiя для друку Наверх  наверх
 надiслати лiнк  У попереднiй роздiл

Залишити відповідь