ОПОЗИЦІЯ: ВЛАДА ПЛАНУЄ ЗМІНИТИ ВИБОРЧИЙ ЗАКОН В ЧАСТИНІ ПРОХІДНОГО БАР’ЄРУ, ПОРЯДКУ «НАРІЗКИ» ОКРУГІВ Й ПРАВИЛ ФОРМУВАННЯ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ

Про це заявив заступник голови фракції «НУНС» Тарас Стецьків в ефірі передачі “На слуху: Рік виборів” на “Радіо Ера FM”. «Я знаю, що такі плани існують. Тепер вони підсилюються резолюцією Парламентської асамблеї Ради Європи», – сказав народний депутат. По-перше, на його думку, можуть знизити прохідний бар’єр. «Ми знаємо, що опозиція й так важко домовляється, а коли бар’єр знизять це може стимулювати малі партії самостійно йти на вибори», – говорить Тарас Стецьків.По-друге, за інформацією депутата, у парламентської більшості є велике бажання змінити порядок нарізки округів. Ще одна норма, яка може бути переглянута до парламентських виборів – порядок формування виборчих комісій. Ці та інші можливі зміни, на думку депутата, будуть спрямовані на розширення можливостей для фальсифікацій.

«Діючий закон в мажоритарній частині, насправді, дає можливість опозиційним кандидатам вигравати вибори. Так в законі немає права зняти кандидата з округу, а в тих проектах, які влада вносила раніше, була можливість за рішенням суду будь-якого кандидата на будь-якому етапі зняти з виборів за два порушення. Якби ця норма збереглася, можете собі уявити, скільки опозиційних кандидатів на мажоритарних округах дійшли б до дня голосування. Тому зараз у влади є така спокуса – поміняти виборчий закон. Чи їм це вдасться – побачимо. Думаю, Європа все-таки спостерігає за процесами в українськими парламенті й спроби поміняти закон будуть серйозно розкритиковані з боку європейської спільноти», – підвів підсумок Тарас Стецьків.

Цикл передач “На слуху: Рік виборів” – спільний проект Лабораторії законодавчих ініціатив та “Радіо Ера FM”, який здійснюється в межах Програми виборчої реформи в Україні, впроваджуваної Міжнародним фондом виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 версiя для друку Наверх  наверх
 надiслати лiнк  У попереднiй роздiл

Залишити відповідь