ДЕНИС КОВРИЖЕНКО: БАГАТО ДЕПУТАТІВ ПРОСТО НЕ ЗНАЮТЬ, ЩО ТАКЕ ВИБОРЧА СИСТЕМА З ВІДКРИТИМИ СПИСКАМИ

Такого висновку дійшов директор правових програм Лабораторії законодавчих ініціатив Денис Ковриженко на основі коментарів народних депутатів. «Багато депутатів на сьогодні дуже слабо розуміють, що таке пропорційна система з відкритими списками. Пам’ятаю стенограму обговорень у Верховній Раді закону про місцеві вибори. Один з представників Партії регіонів говорив про те, що, в принципі, змішана система – це і є система з відкритими списками, тому що виборчі списки публікуються, вони відкриті для виборців. Але насправді це зовсім не відкриті списки», – розповів експерт під час під час передачі «Рік виборів» на «Радіо Ера».Денис Ковриженко визнав, що сама по собі система з відкритими списками складна, вона потребує певного часу на опрацювання, але широкого громадського обговорення можливості її введення в Україні під час розробки виборчої реформи не проводилося.

«Насправді, відкритий список передбачає для виборця можливість голосувати за конкретного кандидата у списку самовисуванців чи у списку партій. Кандидат може пройти лише якщо він отримав дуже велику кількість голосів. Є система повністю відкритих списків – результати виборів повністю залежать від кількості голосів, тут партія взагалі не впливає. Але така система досить рідкісна, адже партії у всіх країнах зацікавлені у тому щоб принаймні їх лідер мав шанси бути обраним. Тому практикується система напіввідкритих списків – якщо кандидат отримав, наприклад, 20% голосів, то він проходить в парламент незалежно від свого порядкового номеру в списку партії. Якщо ж отримав менше – тоді діє порядок, який визначає партія. Така система стимулює внутрішньопартійну конкуренцію, забезпечується просування найбільш активних партійців», – роз’яснив Денис Ковриженко.

Цикл передач “ На слуху: Рік виборів” – спільний проект Лабораторії законодавчих ініціатив та “Радіо Ера FM”, який здійснюється в межах Програми виборчої реформи в Україні, впроваджуваної Міжнародним фондом виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте також:

АНДРІЙ МАГЕРА: ЗМІШАНА ВИБОРЧА СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧУВАЛА ПРЕДСТАВНИЦТВО ІНТЕРЕСІВ ЛИШЕ ТРЕТИНИ УКРАЇНСЬКИХ ВИБОРЦІВ.

 версiя для друку Наверх  наверх
 надiслати лiнк  У попереднiй роздiл

Залишити відповідь