АНАЛІЗ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ, ПРИЙНЯТИХ ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ УКРАЇНИ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ ВПРОДОВЖ СІЧНЯ 2012 РОКУ

Протягом січня-2012 було прийнято 15 законів. Найбільше прийнятих законів стосуються економічної  політики (4 закони); по 3 закони спрямовано на удосконалення правової та інформаційної політики, по 2 закони стосуються соціальної та галузевої, а також 1 закон було прийнято у сфері національної безпеки та оборониНайпродуктивнішим суб’єктом законодавчої ініціативи у січні виступив Кабінет Міністрів України. З 9-ти законів, ініційованих діючим урядом, 4 стосуються економічної політики, а також по одному закону – соціальної, інформаційної, правової, галузевої політики і політики у сфері національної безпеки та оборони.Також за місяць було підтримано 6 законопроектів парламентарів. Було ухвалено 2 правових, 2 інформаційних, а також по одному галузевому і соціальному закону, що ініційовані міжфракційними групами депутатів.

Фракція «Наша Україна – Народна самооборона» не підтримала за січень жодного з 15-ти ухвалених в цілому законопроектів. А фракція «БЮТ – «Батьківщина» підтримала лише Закон «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (організація сурдоперекладу в державних телеорганізаціях)» (ініційований міжфракційною групою депутатів) і майже  підтримала (50 з 102 депутатів проголосували «за») Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту населення та інформаційного простору від негативного впливу)». Крім того, фракція КПУ у січні не підтримала 2 ініційованих урядом законопроекти: «Про Державну програму приватизації» та «Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2011 – 2014 роки». Також депутатська група «Реформи заради майбутнього» не підтримала ініційований урядом Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства у сфері телебачення і радіомовлення».

За більш детальною інформацією щодо парламентського моніторингу Лабораторії законодавчих ініціатив звертайтеся за телефоном (+38044) 5313768 або електронною поштою (адреса – z.oleksandr[at]laboratory.kiev.ua).  Контактна особа – Олександр Заславський.

Законодавчі підсумки роботи Верховної Ради України у січні 2012 року (таблиця).

Залишити відповідь