Відбулась друга щорічна міжнародна наукова конференція «Парламентські читання»

7 жовтня 2011 року в стінах Національного університету «Києво-Могилянська академія»  пройшла Друга щорічна міжнародна наукова конференція «Парламентські читання». Захід надав можливість обмінятися думками та досвідом досліджень теми парламентаризму молодим науковцям з усіх регіонів України, а також з Білорусі та Російської Федерації.Відкрив конференцію Директор правових програм Лабораторії законодавчих ініціатив Денис Ковриженко. Від імені Національного університету «Києво-Могилянська академія» учасників привітав перший віце-президент НаУКМА Василь Ожоган. Також під час відкриття конференції виступили Едуард Рахімкулов, заступник директора Програми законотворчої політики Програми сприяння парламенту Україні (PDP II), який звернув увагу на брак порівняльних досліджень щодо парламентаризму в Україні. Збільшити кількість відповідних дослідницьких ініціатив й покликана конференція «Парламентські читання». Завершувала вступну частину заходу Наталія Ларіна, доцент Кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України, яка розповіла про роботу свого навчального закладу.

Після цього Володимир Шаповал, Голова Центральної виборчої комісії, виступив з лекцією, в якій поділився своїм баченням щодо розвитку парламентаризму в Україні, роботи українського парламенту, та основних проблемних моментів в даній сфері. «Маю надію, що нова генерація вчених, які займаються темою парламентаризму, працюватимуть на подолання всіх прогалин, які існують в роботі Верховної Ради України», – відзначив Володимир Шаповал.

Вінфрід Мак, депутат Ландтагу землі Баден-Вюртемберг, заступник голови фракції ХДС (Німеччина), розповів про роботу німецького парламенту та місцевих парламентів, а також про роль політичних партій у федеративній системі.

Лідія Даниленко, професор Кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України, в своєму виступі говорила про історію та тенденції розвитку українського парламентаризму, а також про історію вітчизняної теорії парламентаризму та теорії політичного менеджменту.

Денис Ковриженко, як автор численних порівняльних досліджень щодо роботи парламентів в різних країнах, говорив про глибинні причини проблем українського парламентаризму та можливості їх усунення.

Після вступних лекцій робота конференція продовжувалась у двох тематичних секціях: «Парламентаризм: теорія та практика (український контекст)» (модератор:Наталія Ларіна, доцент Кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академія державного управління при Президентові України) та «Парламентаризм: теорія та практика (міжнародний контекст)» (модератор: Наталія Амельченко, доцент Кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія»). Під час секцій учасники мали нагоду представити свої дослідження та взяти участь у тематичних дискусіях.

Під час завершення «Парламентських читань» Денис Ковриженко, Директор правових програм Лабораторії законодавчих ініціатив, та Андрій Мелешевич, Декан Факультету правничих наук НаУКМА, вручили дипломи учасникам конференції, а також грошові премії авторам найкращих досліджень. Ними стали: Олексій Гірейко(Білоруський державний університет), Андрій Москалюк (Національний університет «Києво-Могилянська академія») та Дмитро Гончаренко (Російська академія правосуддя).

Конференцію «Парламентські читання» започатковано в 2010 році до двадцятиріччя українського парламенту Лабораторією законодавчих ініціатив,студентським науковим товариством правників «Scholaris», Факультетом правничих наук і Факультетом соціальних наук та соціальних технологій Національного університету «Києво-Могилянська академія». Партнерами другої конференції стали Програма розвитку законотворчої політики України Програми сприяння парламенту України (PDP ІІ), юридична компанія «Ващенко, Бугай та партнери», Кафедра парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України, Інститут виборчого права, Фонд Конрада Аденауера, а такожСтудентський Юридичний журнал.

Конференція покликана сформувати якісно вищий рівень експертного та академічного дискурсу в Україні та залучити молодих науковців і представників академічних кіл до проведення наукових досліджень з парламентаризму у таких сегментах, як представницька та законодавча функції парламенту, його контрольні повноваження, внутрішня структура та організація парламентських інституцій, участь громадськості у законодавчому процесі тощо. Конференція надає можливості для обміну думками між науковцями з усієї України, які займаються парламентськими студіями. Захід включатиме виступи європейських колег та залучення до участі у дискусіях низки експертів з політичного та громадського середовищ.

З питань участі у наступній конференції просимо звертатися за телефоном: (044) 531 37 68 чи (095)  60 212 60 або електронною поштою:z.oleksandr@laboratory.kiev.ua (контактна особа: Олександр Заславський).Інформація про I Міжнародну наукову конференцію «Парламентські читання».

Фото:

 версiя для друку Наверх  наверх
 надiслати лiнк  У попереднiй роздiл

Залишити відповідь