АНАЛІЗ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ, ПРИЙНЯТИХ ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ УКРАЇНИ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ ПРОТЯГОМ ВЕРЕСНЯ 2011 РОКУ

Експерти Лабораторії законодавчих ініціатив проаналізували законодавчі підсумки роботи Верховної Ради України у вересні 2011 року. Протягом цього періоду було прийнято 28 законів.  Найбільше прийнятих законів спрямовано на удосконалення правової політики (14 законів); 6 законів прийнято у сфері галузевої політики; 3 закони стосуються політки культури і освіти; по 2 закони спрямовано на удосконалення економічної політики і національної безпеки та оборони, а також один закон було ухвалено у сфері інформаційної політики.

Протягом вересня вирішилася доля двох законопроектів, ухвалених парламентом протягом минулої сесії. Так, з пропозиціями Президента України були прийняті в цілому закони:
• «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування» з пропозиціями Президента України від 09.06.2011
• «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг» з пропозиціями Президента України від 29.07.2011Найпродуктивнішим суб’єктом законодавчої ініціативи виступив Кабінет Міністрів України, який ініціював 14 законопроектів. Серед урядових законів був в цілому ухвалений закон «Про внесення змін до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” (щодо оптимізації структури та напрямів державного фінансування наукової сфери)», ініційований попереднім урядом під керівництвом Юлії Тимошенко. З 13-ти законів, ініційованих діючим урядом, 6 стосуються правової політики, 4 – галузевої, а також по одному закону – економічної політики, політики культури та освіти і національної безпеки та оборони.

Народні депутати ініціювали 13 прийнятих в цілому законопроектів. Було ухвалено 4 правових і 1 галузевий закони, а також 1 закон у сфері культури і освіти, самостійно ініційовані депутатами від фракції Партії регіонів. Також був прийнятий в цілому 1 правовий закон, ініційовані представником фракції НУНС. З ініціативи міжфракційних груп було ухвалено 3 правових, 1 економічний, 1 галузевий закони, а також 1 закон у сфері інформаційної політики.

Крім того, Верховна Рада ухвалила у вересні 1 президентський закон – «Про чисельність Збройних Сил України на 2012 рік».

За вересень жоден законопроект не здобув підтримки всіх парламентських фракцій.  Фракція «БЮТ – «Батьківщина» не підтримала жодного з 28-и законопроектів, прийнятих Верховною Радою протягом місяця. Фракція «Наша Україна – Народна Самооборона» за місяць висловила підтримку лише одному законопроекту: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів)»  (ініційований широкою коаліцією депутатів). Крім того, фракція КПУ не підтримала законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг» (з пропозиціями Президента України від 29.07.2011), а депутатська група «Реформи заради майбутнього» висловила свою незгоду з законопроектом «Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України».

За більш детальною інформацією звертайтеся за телефоном (+38044) 5313768 або електронною поштою (адреса – z.oleksandr@laboratory.kiev.ua).  Контактна особа – Олександр Заславський.


АНАЛІЗ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ, ПРИЙНЯТИХ ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ УКРАЇНИ  ШОСТОГО СКЛИКАННЯ ПРОТЯГОМ ВЕРЕСНЯ 2011 РОКУ (ТАБЛИЦЯ).

Залишити відповідь