АНАЛІЗ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ, ПРИЙНЯТИХ ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ УКРАЇНИ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ ПРОТЯГОМ ЛИПНЯ 2011 РОКУ

Усього за 4 дні липня, протягом яких відбувались пленарні засідання, Верховна Рада ухвалила 35 законів. Найбільше прийнятих законів спрямовано на удосконаленняекономічної політики (13 законів); 11 законів прийнято у сфері галузевої політики; 7 законів стосуються правової політки; 2 закони спрямовано на удосконалення соціальної політики, а також по одному закону було ухвалено у сферах політики культури та освіти і державного будівництва.
Протягом липня вирішилася доля двох законопроектів, ухвалених парламентом за минулі місяці. Так, з пропозиціями Президента України було прийнято в цілому закони:
•    «Про амністію в 2011 році» з пропозиціями Президента України від 01.07.2011.
•    «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель» з пропозиціями Президента України від 14.06.2011.
Найпродуктивнішим суб’єктом законодавчої ініціативи виступили Народні депутати, які ініціювали 24 прийнятих в цілому законопроекти. Було ухвалено 6 економічних, 2 галузевих і 1 правовий закони, самостійно ініційовані депутатами від фракції Партії регіонів. Також було прийнято в цілому 3 закони, ініційовані представниками фракції НУНС (1 правовий, 1 економічний і 1 у сфері культури і освіти). Крім того, парламент підтримав 1 економічний і 1 соціальний закони, ініційовані представниками фракції «БЮТ –  Батьківщина». З ініціативи міжфракційних груп було ухвалено 4 галузевих, 3 економічні, 2 правових закони, а також 1 закон у сфері державного будівництва.
Також за місяць було підтримано 8 урядових законопроектів, з яких 4 стосуються галузевої політики, 2 – економічної, а також по одному закону – соціальної та правової політики.

Крім того, Верховна Рада України ухвалила у липні 3 президентські закони, 2 з яких стосуються правової і 1 – економічної політики.

За липень жоден законопроект не здобув підтримки всіх парламентських фракцій.  Фракції «БЮТ – «Батьківщина» (як і протягом передніх місяців) та «Наша Україна – Народна Самооборона» не підтримали жодного з 35-ти законопроектів, прийнятих Верховною Радою протягом місяця. Крім того, показовим є той факт, що фракція КПУ, яка входить до коаліції, також не підтримала 13 прийнятих в цілому законопроектів.
За більш детальною інформацією щодо парламентського моніторингу Лабораторії законодавчих ініціатив звертайтеся за телефоном (+38044) 5313768 або електронною поштою (адреса – z.oleksandr@laboratory.kiev.ua).  Контактна особа – Олександр Заславський.

ЗАКОНИ УКРАЇНИ, ПРИЙНЯТІ ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ ВПРОДОВЖ ЛИПНЯ 2011 РОКУ (таблиця).

Дані парламентського моніторингу за попередній період.

Залишити відповідь